bayragimizi indiren hain pkk lice3 1

PKK'lı Hainler Diyarbakır’da Türk Bayrağını İndirdiler!

PKK 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bahçesindeki Türk bayrağını indirdi!

Diyarbakır’da toprağa verilen Ramazan Baran’ın cenaze töreninden sonra da PKK’nın kışkırtma eylemleri devam etti. Bağlarcılar ilçesinde yollar kesildi ve güvenlik güçlerine taşlı, molotoflu saldırılar başladı. Yüzleri maskeli grup, 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın bahçesine girdi ve Türk bayrağını indirdi.

Lice’de PKK’nın kalekol yapımına karşı sürdürdüğü eylemler sırasında hayatını kaybeden Ramazan Baran’n cenazesi dün sabah saatlerinde Diyarbakır Sur İlçesi Kurşunlu Camisi’nden alınarak Yeniköy Mezarlığı’na götürüldü.

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, HDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP Milletvekili Melda Onur’un katıldığı cenaze töreni sırasında sık sık Kürtçe, “Savaş savaş, savaş, barışa hayır” sloganları atıldı.

Cenazenin toprağa verilmesinin ardından bir grup, Bağlar ilçesinde Göçmenler Caddesi üzerinde barikatlar kurarak yolu trafiğe kapattı. Ön saflarla yine yüzleri kapalı genç ve çocukların olduğu grup, polislere molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla saldırdı.

2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na girdiler!

PKK bayraklarını taşıyan grup bir süre sonra 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na doğru harekete geçti. Maskeli grup komutanlığın bahçesinden duvarından atladı ve bir genç Türk bayrağının asılı durduğu direkte çıkarak bayrağı indirdi. Bu sırada askeri kulübeye de saldırıldı.

Polisin gaz ve TOMA’yla dağıtmaya çalıştığı grup Bağcıları savaş alanına çevirdi.

Öte yandan Lice kışkırtmasında hayatını kaybeden diğer isim, Baki Demir’in cenazesi de BDP’liler tarafından hastaneden alınarak Hedikli köyünde toprağa verildi.

Aydınlık - 09 Haziran 2014

Son Yazılar