avrasya etnografya vakfi ege temsilcisi adnan boga 

Avrasya Etnografya Vakfı Ege Temsilcilikleriyle Büyüyor!

Avrasya Etnografya Vakfı Ege Temsilcisi Atadı Avrasya Etnografya Vakfı büyümeye devam ediyor.

Son olarak Genel Müdürlüğüne Halil Bozoğlu’nu getiren Avrasya Etnografya Vakfı şimdi de Ege Bölgesi’ne temsilci atadı.

Türkiye’de ve Türk Dünyasında bulunan etnik grupların araştırılması ve tarihsel olaylara tarafsız bir bakış açısıyla yaklaşılması, ülkemizde tabu kabul edilen konulara cesurca el atması ile kuruluş yılı olan 1998′den bu yana yüzlerce makale, araştırma yazısı, kitaplar, dergiler ve gerçekleştirdiği çevirilerle adından söz ettiren Avrasya Etnografya Vakfı, ses getirecek adımlar atmaya devam ediyor.

Merkezi Bursa-Orhangazi’de bulunan vakfın Ege temsilciliği açıldı. Temsilci olarak ise Adnan Boğa ismi belirlendi.

Daha önce Yol-İş Şube Yöneticiliği, Ege Temsilciliği ve Genel Temsilcilik görevlerinde bulunan 1960 doğumlu Adnan Boğa Avrasya Etnografya Vakfı Ege Temsilciliği görevinde ilk işi olarak ise Kuşadası’nda bir basın müzesi kurmak olduğunu belirtti.

Boğa, konuyla alakalı diğer çalışmaların ise ilk etapta kadro oluşturma, İzmir ve Muğla’da da birer Basın Müzesi oluşturmak olduğunu söyledi.

Bunlardan Kuşadası ve İzmir’de ki müzelerin altyapısının oluştuğunu Muğla’da ise girişimlerin sürdüğünü söyleyen Boğa, kültürel ve tarihi mirasın yaşatılması yönünde Avrasya Etnografya Vakfı çerçevesinde faaliyetlerine, hız kazandırarak devam edeceklerini bildirdi.

Avrasya Vakfı Basın Bürosu

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi OKTAY - 30 Mayıs 2014 - İzmir

 

Son Yazılar