izmirde 1mayis1 1

1 Mayıs Emekçileri Birleştirmeli!

İzmir’de tüm emekçiler 1 Mayıs’ta Gündoğdu Meydanı’ndaydı.

Saat 11.00’den itibaren Basmane Meydanı, Konak Eski Sümerbank Satış Mağazası önü, Kıbrıs şehitleri Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan emekçiler. Gündoğdu Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

Miting 13.30’da İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yürüyüş kortejleri 3 ayrı koldan Gündoğdu’ya girmeye devam ediyordu. Diğer uçlarının halen harekete geçtikleri alanlarda olduğu duyurusu, kürsüden yapıldı.

100.000’in üzerinde emekçinin katıldığı bayram, çoşku ile kutlandı.

Açış konuşmasını DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı Yaptı.Sarı, ‘’ İktidarın emekçiler üzerinde oynadığı oyunu boşa çıkartacağız. Taksim’de arkadaşlarımıza yapılan saldırıları kınıyoruz. Taksim Alanı emekçiler için önemlidir. Onlarca emekçi bu alanda katledilmiş, halen failleri bulunamamıştır. Bu alan, ‘’ 1 Mayıs Alanı’’  oluncaya kadar mücadelemiz sürecektir. Gündoğdu Meydanı’na Gezi Parkı eylemleri nedeniyle şehit düşen gençlerimizin heykellerinin dikilmesini yetkililerden talep ettik’’ dedi.

İzmir Müzisyenler Derneği verdiği konserle katılımcıları çosturdu. Daha sonra bir grup Basmane Meydanı’ndaki AKP’nin Konak ilçe Örgütü binası yönünde yürüyüşe geçti.

Haber ve fotoğraf: Osman Gazi OKTAY - 03 Mayıs 2014 - İzmir

izmirde 1mayis1

izmirde 1mayis2

izmirde 1mayis3

Son Yazılar