sevenleri ulusal egitimle1 1

Sevenleri Ulusal Eğitimle!

İzmir TÜYAP Kitap Fuarı’nın 7. günü,

Namık Kemal Lisesi Resim Öğretmeni-Ressam Gül Diri, daha önce vermiş olduğu söz gereği, gün boyu stantta portre çalışması yaptı.

Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ve CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, ziyaretleriyle Ulusal Eğitim’i onurlandırdılar.

CHP Konak Emekli Komisyonu’ndan Mustafa Özbek, İzmir Vardiya Bizde Platformu’ndan Mehmet Açıkalın, İzmir Bal-Göç Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Kamuran Gencer,Köylerde kütüphane kuran Atatürk Çocukları Kütüphanesi Derneği Başkanı-Gazeteci Mesut Tim ve köy enstitülü bir babanın kızı olan Şair Zübeyde Seven Turan da ziyaret edenler arasındaydı.

TSK 1. Derece Gümüş Liyakat madalyası Sahibi Emekli Albay Erdal Sarızeybek, standa gelerek sohbete katıldı.

Öğretmen Dünyası Dergisi’nin kitap fuarında düzenleyeceği ‘’ Köy Enstitüleri Destanı’’ görsel sunumunu hazırlayan Latife Hanım Köşkü Müdürü Ahmet Gürel ve konuşmacı Kızılçullu Köy Enstitüsü Mezunu Halil Vural etkinlik saatine kadar ziyaretçilerle sohbet ettiler.

Portre çalışmasına dalan Diri, konuşmaları duymuyor gibiydi. Sadece toplu fotoğraflara katıldığında eserinden kopuyordu. Etkinlik saatine kadar portreyi tamamlayan Diri, eserini Ulusal Eğitim Derneği’ne hediye etti.

‘’Köy Enstitüleri Destanı’’etkinliği ve bir sonraki söyleşiye hazırlık nedeniyle, stant 19.00’da kapandı.

Psikolog Dr. Selin Atasoy, İzmir Kitap Fuarı 2 No’lu Konferans Salonu’nda 26.04.2014 Cumartesi günü saat 11.00’de ‘’Çocuk İstismarı’’ konulu Öğretmen Dünyası etkinliğini sunacak.

Haber      : Osman Gazi OKTAY - 25 Nisan 2014 - İzmir
Fotoğraf : Özkan SUCUOĞLU

sevenleri ulusal egitimle1

sevenleri ulusal egitimle2

sevenleri ulusal egitimle3

sevenleri ulusal egitimle4

sevenleri ulusal egitimle5

sevenleri ulusal egitimle6

Son Yazılar