yatagan iscisi kazanacak2

Yatağan işçisi kazanacak!

İşçiler TGB’lileri ‘Birleşe birleşe kazanacağız’ sloganlarıyla karşıladı.

Ziyarette konuşan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, ‘İktidar bütün zorbalığıyla gelse de bunun karşısına halk hareketi olarak çıkacağız’ dedi

Yatağan, Kemerköy ve Yeniköy Termik Santraları ile kömür ocaklarının özelleştirilmesine karşı Ankara’ya gelen işçiler, mücadelelerinin 4. gününü geride bıraktı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı karşısındaki Kurtuluş Parkı’nda bekleyen işçileri dün Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ziyaret etti. “İşçi gençlik el ele tam bağımsız Türkiye” sloganlarıyla işçilerin yanına gelen TGB’lileri işçiler, “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganlarıyla karşıladı. TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz ziyaret sırasında yaptığı açıklamada Yatağan işçilerinin Sodra Dağı’na çıkma iradelerinin bütün gençlik içerisinde kuvvet yarattığını söyledi.

‘Zafere yürüyoruz’

İşçilerin yarattığı o büyük direnişten güç alarak önlerindeki mücadele dönemine baktıklarını belirten Cengiz, “Ülkemizin bağımsızlığı adına verilen büyük mücadelenin zafere doğru yürüdüğünü sizlerin o büyük ayağa kalkışı sayesinde daha da fazla hissediyoruz. 12 yıllık AKP iktidarı süreci, 12 Eylül döneminden sonra o azgınlaşan neoliberal kapitalizmin, emperyalist kapitalizmin, özelleştirmeler eliyle Türkiye’nin vücudunu sattığı bir süreci getirdi. Özelleştirme işçi kıyımıdır, ülkemizin soyulmasıdır” dedi.

yatagan iscisi kazanacak tgb ziyareti

‘İşçi gençlik omuz omuza olacak’

Özelleştirmeye karşı Türkiye işçi sınıfının büyük mücadeleler verdiğini hatırlatan Cengiz, “Bu mücadele, vatan mücadelesi olması gerekiyordu. Bunun en başarılı örneğini sizler verdiniz. Biz gençler olarak sizlerden çok şey öğrendik ve öğrenmeye devam ediyoruz. Bu yüzden de aynı sizin gibi bu santralları sattırmayacağız. Sonuna kadar direneceğiz.

İktidar bütün zorbalığıyla gelse de bunun karşısına büyük bir halk hareketi olarak çıkacağız. İşçi ile gençlik her zaman omuz omuza olacak. Yaptığınız direnişin bütün ülke sathına yayılması adına bize vereceğiniz her göreve hazırız. Sizin önünüze çıkartılan bu barikatların hiçbir önemi yok.

Ancak bizlerin iradesi, santralları sattırmama iradesidir. İktidarı uyarıyoruz, ne barikatlarınız ne TOMA’larınız bize işler. O yüzden bu santralların sattırılmasını işlemini durdurun. Bizi zor kullanmak mecburiyetinde bırakmayın” diye konuştu.

Olcay KABAKTEPE - 14 Nisan 2014 - Aydınlık Ankara

yatagan iscisi kazanacak tgb ziyareti2

 

 

Son Yazılar