mit destekli gencturk ilanlari cumhuriyette

MİT destekli Genç Türk'ün ilanları Cumhuriyet'te!!!

Cumhuriyet gazetesi dün MİT destekli Genç Türk isimli grubun ilanını yayımladı.

İlanın "Oyları bölmeyin" söylemini destekler nitelikte olması dikkat çekti. Kısa süre önce Genç Türk adıyla kurulan örgüt, Türk Solu dergisine yakınlığıyla biliniyor.

Ajanlık faaliyeti yürüttüğü gerekçesiyle İşçi Partisi'nden kovulan ve Deniz Baykal döneminde CHP'ye katılan Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun önderliğindeki Türk Solu ekibi, daha sonra CHP'den de atılmıştı.

Irkçı görüşleriyle bilinen Türk Solu dergisi, 2011 seçimleri öncesinde CHP'nin PKK ile işbirliği yaptığını iddia ederek, "CHP'nin gerçek seçim sloganı: PKK rahat bir nefes alacak!" başlıklı kapakla çıkmıştı.

Uzun süredir Türk Solu dergisinin reklamlarını yayımlayan Cumhuriyet, kurulduğu günden beri Genç Türk isimli grubun reklamlarını da yayımlıyor. Cumhuriyet ilk olarak 2013 yılı19 Mayıs'ında Taksim'e yapılan çağrının reklamını yayımlamıştı.

İlhan Selçuk'un hayatını kaybetmesine, Mustafa Balbay'ın yıllarca hapsedilmesine sebep olan Ergenekon davasının provokatörlerinin reklamının Cumhuriyet'te yayımlanmasına Cumhuriyet okurları da tepki göstermişti. Genç Türk, Türk Solu ve gruba ait İleri Yayınları'nın ilanları sık sık Cumhuriyet ve Sözcü gibi gazetelerde yayımlanıyor.

Aydınlık - 29 Mart 2014

Son Yazılar