suriyeye saldiriyi boyle planladilar

AKP'nin savaş suçu! (1) - Suriye'ye saldırıyı böyle planladılar!

AKP'nin, Süleyman Şah Türbesi bahanesiyle,

Suriye'ye yönelik cihadcı saldırısını nasıl planladığına dair skandal bir ses kaydı ortaya çıktı. AKP'nin, silahlı cihadcılara mühimmat akışını nasıl devam ettirdiği görülürken, sınırlarımızın da her tür provokasyona açık olduğu anlaşılıyor.

Bugün Youtube'a "secim gudumu" isimli bir hesaptan konulan "Başçalanın Seçim Güdümlü Savaş Planı 1-1" başlıklı bir ses kaydı, AKP'nin Suriye'ye yönelik işlediği suçların belgesi niteliğinde.

Ortam dinlemesiyle elde edildiği anlaşılan ses kaydında, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi üzerindeki IŞİD tehdidini bahane ederek, Suriye'deki cihadcılara yapılan yardımları ve Suriye'ye yönelik bir askeri operasyonu tartışıyorlar.

Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler, 1000 militanı silahlandırmaktan bahsederken, Hakan Fidan IŞİD'e bir operasyon durumunda Türkiye içinde bombaların patlayacağını, sınırların kontrol altında olmadığını itiraf ediyor.

HaberSol - 27 Mart 2014

İşte savaş suçu anlamına gelen o görüşmenin kayıtları :

hakan fidan savas suclusu6

hakan fidan savas suclusu7

hakan fidan savas suclusu8

hakan fidan savas suclusu9

hakan fidan savas suclusu10

hakan fidan savas suclusu11

 

Son Yazılar