Ergenekon davasına bir sanatçı tavrı daha.... Uzaylı Zekiye olarak belleklerimize kazınan Seden Kızıltunç'un yazıp yönettiği Hergelekon adlı tiyatro oyunu, Kadıköy Belediyesi'nin düzenlediği tiyatro festivali kapsamında dün gece sahneye kondu. Ergenekon davasından tutun yerel seçimlere kadar Türkiye'nin genel siyasi ortamını konu alan oyun boyunca İstanbullular kahkahalara boğulurken; sanatçının eleştirel tavrı geceye damgasını vurdu.

Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 7.si düzenlenen tiyatro festivali kapsamında Selamiçeşme Özgürlük Parkı Açıkhava Tiyatrosu; Uzaylı Zekiye karakteriyle tüm Türkiye'nin gönlünde yer eden Seden Kızıltunç'un Hergelekon adlı oyununa ev sahipliği yaptı. Seden Kızıltunç; 'Hergelekon adlı müzikli oyunda, Ergenekon Davası'nı bakın nasıl sahneye taşıyor?

Geçtiğimiz gün ilk kez sahnelenen oyunda bir yandan Ergenekon Davası mizahi bir dille ele alınırken bir yandan da Türkiye'nin genel siyaseti, adalet ve toplum ilişkisine değiniliyor.

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali kapsamında ücretsiz izlenen 'Hergelekon' oyunu; Açıkhava Tiyatrosu'nu tıka basa dolduran İstanbullular tarafından  ayakta alkışlandı. Türkiye üzerine oynanan oyunlar sürdükçe daha çooooook Hergelekon oyunları izleyeceğimizi belirten Seden Kızıltunç; oyunuyla İstanbulluları bir yandan kahkahalara boğarken bir yandan da düşündürdü.

Son Yazılar