mucadeleye devam2 2

Mücadeleye Devam!

İzmir Vardiya Bizde Platformu ‘’Sessiz Çığlık’’ eyleminin 76.’sını gerçekleştirdi.

Kıbrıs Şehitler Caddesi’nde başlayan, daha sonraki haftalarda Konak Tariş Satış Mağazası önüne alınan eyleme, Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tahliye olması nedeniyle, katılım yoğundu.

76. Eylem olması nedeniyle; onur konuğu Kara Harp Okulu 1976 mezunlarıydı.

Andımız’ın ilköğretim okullarında okutulmaması, ülkemizin, hırsızlık, rüşvet, talan, soygun ve kumpasla çalkalanan bir dönemden geçmesi nedeniyle; son haftalarda olduğu gibi eylem, subay yakını bir çocuğun okuttuğu Andımız ile başladı.

Açış konuşmasını, K.H.O. 1976 mezunu bir emekli subay yaptı. Kendisi Ergenekon Davası’ndan 16 yıla mahkum olup, Silivri Cezaevi’nde yatmakta olan Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş’ın gönderdiği mektup, eşi tarafından okundu.

Karataş mektubunda, ‘’ Amerika’nın Ortadoğu’yu istediği şekilde şekillenmesine karşı çıkan askerleri, gazetecileri, siyasileri ve aydınları Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü savundukları için, yapılan kumpaslarla cezaevine doldurulmuştur. Kumpası düzenleyenlerden hesap soruluncaya kadar mücadelemiz sürecektir ‘’ dedi.

Süreyya Türkaydın, Uğur Mumcu’nun Seslenişi’ni ezberinden seslendirdi. Sessiz bir şekilde dinlenen şiir, katılımcıları duygulandırdı.

Platform Sözcüsü Emekli Albay Erhan Çatkın, ‘’ Türkiye’de hiçbir şey tesadüf değildir. Komutanımız İlker Başbuğ serbest bırakıldı. Amerikan Savaş Gemisi Montrö Antlaşması’na rağmen, boğazlarımızdan geçerek Karadeniz’e çıkmıştır. İçerideki son yurtsever özgür kalana ve kumpası düzenleyenlerden hesap sorulana kadar mücadelemiz sürecektir. Daha yeni başladık, mücadeleye devam ‘’ dedi.

AKP’nin kapatmak istediği Devlet Opera ve Balesi sanatçısı 2 bayan, ‘’Harbiye Marşı’’ nı söyletti.

Basın açıklamasını subay yakını bir bayan okudu.

Dünya Kadınlar Günü olması nedeniyle; asker yakını bayanlar, YKM önünde toplanan bayanlarla birlikte yürüyüşe geçti.

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi OKTAY - 09 Mart 2014 - İzmir

mucadeleye devam1

mucadeleye devam2

mucadeleye devam3

mucadeleye devam4

mucadeleye devam5

mucadeleye devam6

Son Yazılar