sehitlerimiz2İşçi Partisi Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey de yaptığı açıklamada "Şehitlerin Sorumlusu, ABD’yle Gizli Hizmet Sözleşmesi İmzalayan Abdullah Gül ve BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan’lardır!" dedi.

Hükümetin terörü tırmandırdığına dikkat çeken Özbey, "Ülkemiz, terörü önlemek, milletin birliği ve vatanın bütünlüğünü pekiştirmek için hızla AKP hükümetinden kurtulmalıdır.ABD’nin memurları hükümet etmeye devam ettikçe ne terör önlenebilir ne de iç barış sağlanabilir." ifadelerini kullandı.


İşçi Partisi Genel Sekreteri Av. Hasan Basri Özbey, bugün Ankara'da bir basın açıklaması yaparak, 8 askerimizin şehit olduğu bölücü terör saldırısına tepki gösterdi. Özbey'in açıklaması şöyle;

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde askeri bir birliğe, bölücü terör örgütünün hain saldırısında, ilk belirlemelere göre 8 şehit ve 14 yaralı verdik. Yine Hakkâri Şemdinli’de mayın patlaması sonucunda iki askerimiz şehit oldu, iki askerimiz de yaralandı.

Milletimizin ve Ordumuzun başı sağ olsun. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz.
Genelkurmay Başkanlığı’nca dün, terör olaylarının daha da artacağı açıklanmıştı. Yaşanmakta olanı ifade etmekten çok daha önemli ve zorunlu olan terörün neden tırmandığını belirlemektir.

Terör saldırıları gündeme geldiğinde bir ne olduğu bilinmeyen “dış destekten” bahsedilir. Ama bu dış desteğin hangi güçler olduğu söylenemez. Oysa bellidir!

Kahraman askerlerimizi şehit eden, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliğine kasteden bölücü terörün “dış desteği” millete açıklanmalıdır.

Bu dış güçlerin, içimizdeki işbirlikçileri ve görevlileri kimlerdir millete açıklanmalıdır.

Bölücü terörün arkasında Büyük Ortadoğu Projesi ile ülkemizi böleceğini ilan eden ABD emperyalizmi vardır. Hükümet mevzilerini işgal eden BOP eşbaşkanları ile ABD ile iki sayfa dokuz madde gizli hizmet sözleşmesi imzalayanlar da ABD’nin bu güdümünde görev yapmaktadırlar.

Milleti seferber etmenin ve terörü önlemenin yolu bu gerçeği ortaya koymaktır.

İşçi Partisi olarak, gerçekleri milletimize açıklamaya ve milletimizi ve bütün yurtsever güçleri mücadele etmeye çağırıyoruz.

Üç yıldır Türk Ordusuna ve Türkiye’nin bağımsızlığını ve bütünlüğünü savunan yurtsever güçlere karşı “Ergenekon” adı verilen büyük bir tertip uygulanmaktadır.

Türk Ordusunun, Batı güdümlü teröre karşı mücadelede öne çıkmış kahraman subaylarının neredeyse tamamı bu tertibin hedefi olmuştur.

Bölgede görev yaptıkları döneme ilişkin uydurmalar, düzmece suçlamalarla ya hapse atıldılar ya da kovuşturmaya uğradılar.

Kendi ordusu ile savaşan hükümet olarak tarihe geçen BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğanlar, Türk Ordusunun Türkiye’yi savunma iradesinde zaafa uğratmaya çalışmakta ve terörün tırmanmasına hizmet etmektedir.

Yine “Kürt açılımı” yalanlarıyla, milletimizi etnik bölünme ve çatışma içine atan da bu hükümettir.

Habur’dan gelenleri çadır mahkemelerinde serbest bırakanlar, şimdi bunları tutukluyorlar. Ne değişti?

Terörü azdırmak için her türlü karanlık oyunlar bizzat hükümet ve F Tipi Gladyo tarafından tezgâhlanmaktadır.

“Çok yakında iyi şeyler olacak” diyen Abdullah Güller için güzel olan, milletimiz için acı ve gözyaşlarıyla dolu bir süreç devam etmektedir.

Ülkemiz, terörü önlemek, milletin birliği ve vatanın bütünlüğünü pekiştirmek için hızla AKP hükümetinden kurtulmalıdır.

ABD’nin memurları hükümet etmeye devam ettikçe ne terör önlenebilir ne de iç barış sağlanabilir.

19.06.2010 - İşçi Partisi
http://www.ip.org.tr/

Son Yazılar