balbaydan akpinara destek1 2

Tuttursak, Mustafa Kemal Oluruz!

Kumpas sonucu hazırlanan Ergenekon Davası nedeniyle 5 yıl cezaevinde tutulan,

85 gün önce özgürlüğüne kavuşan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Karşıyaka Belediyesi Başkan Adayı Hüseyin Mutlu Akpınar’a destek amacıyla; 191. konuşmasını Karşıyaka Belediyesi Nikah Salonu’nda yaptı.

İzmir Milletvekili olmasına rağmen, Anadolu’nun tüm illerinden davet alarak konuşmalar yapan Balbay’ı İzmir’de gün boyu yağan yağmura rağmen, kalabalık bir grup dinledi.

Mustafa Balbay yaptığı konuşmada, Türkiye’nin önünde 3 önemli seçim olduğunu, yurttaşların oyunu kullanmasını ve sandıklara sahip çıkmasını istedi. AKP Hükümeti’nin, Gezi Direnişi ile sonunun geldiğini, Halkın gücünün önünde hiçbir gücün duramayacağını, yıkılışının engelleyemeyeceğini belirtti.

Balbay, akıcı konuşmasını yaşanmış olaylardan örnekler vererek sürdürdü. ‘’ Kır saçlılar anımsarlar. Eskiden okuma yazma bilmeyenleri, askerde Ali Okulu’na gönderirlerdi. Aynı köyden askere giden ve okuma yazma bilmeyen 3 genç de Ali Okulu’na gönderilmiş. 2’ si kısa sürede okuma yazmayı sökmüş. 3.’sü bir türlü okuyup yazamamış. Arkadaşlarının sorusuna, tüm harfleri bildiğini fakat harfleri birbirine bir tutturabilse okuma yazmayı sökerim ‘’ demiş.

Bu örneklemeden yola çıkan Balbay, ‘’ Ben bu mücadelenin M’si, Hüseyin H’si, sizler A, B, C, D’sisiniz. Birer birer bir hiçiz. Harfleri bir tuttursak, Mustafa Kemal oluruz ‘’ demesiyle salondan yoğun alkış aldı.

İzleyicilerin, seçimlerde sandıkların güvenliği ve kendileri İzmir milletvekili olup ta İzmir’e gelmeyen milletvekillerine ilişkin soruları yanıtladı.

Hüseyin Mutlu Akpınar kendisine sorulan, Karşıyaka Spor’u Süper Lig’e çıkartacağına ilişkin soruya, ‘’Karşıyaka Spor, futbol, basketbol ve voleybolda bir yere gelmiş bir kulüp. Ben deniz sporlarında da gereken önemi vereceğim. Süper Lig’e çıkartacağım dersem yalan söylemiş olurum. Belediye başkanı seçildiğimde kulübün istenen kadroyu kurmasına hizmet edecek projelerin sözünü veriyorum ‘’ söylemi, salondan, ‘’ Kaf Kaf Kaf Sin Sin Sin Kaf Sin Kaf Sin Kaf ‘’ tezahüratı aldı.

İzleyicilerin bir kısmı seçim araçlarına binerek, seçim büroların açılışına katıldılar.

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi OKTAY – 06 Mart 2014 - İzmir

balbaydan akpinara destek1

balbaydan akpinara destek2

balbaydan akpinara destek3

balbaydan akpinara destek4

Son Yazılar