adalet teyze7 2

Adalet Teyze’yi Arıyoruz!

İzmir Vardiya Bizde Platformu ‘’ Sessiz Çığlık’’ adı verilen basın açıklamasının 75.’sini,

her hafta olduğu gibi Cumartesi günü saat 13..00’de Konak’taki Tariş Satış Mağazası önünde yaptı.

Emekli Albay Erhan Çatkın’ın haftayı değerlendiren açış konuşması ardından, ADD Gençlik Kolları Üyesi Başak Işıldaklı Andımız’ı okuttu.

ADD’nin Türkiye’de eş zamanlı olarak yapmayı planladığı basın açıklaması nedeniyle; İzmir ADD Şubeleri alandaydı.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi kayıttan verildi. ADD gençlik Kolları Üyesi Barış Ateş, Gençliğin Ata’ya cevabını söyletti.

ADD Balçova Şube Başkanı Mesut Eroğlu, ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan’ın Basın Açıklaması’nı okudu.

Eylemin 75. haftası olması nedeniyle Kara Harp Okulu 75 Mezunlarından bir kişi konuşma yaptı. Bir bayan, ‘’Adalet Teyze’yi Arıyoruz’’ başlıklı, Türkiye’de yaşanan hukuksuzluğu ve adaletsizliği hicveden şiiri seslendirdi.

Vardiya Bizde Platformu adına açıklamayı Taner Sevgur okudu.

Sevgur, ülkemizin önemli bir dönemden geçtiğini, hak, hukuk, adalet, özgürlük, şeref haysiyet,yasa Anayasa, kuvvetler ayrılığı gibi kavramların anlamını yitirdiğini, sorumluğun iktidar partisinde olduğunu, iktidar partisinin kendileriyle ilgili ortaya çıkan ses kayıtlarında, hiçbir inceleme yapılmadan 3 saat gibi kısa sürede açıklama yapıp, kısa sürede TUBİTAK içinde kümelenen tasdikçileri görevden alırken, Kumpasçıların hazırladığı CD’ler nedeniyle 7 yılı aşan süredir cezaevinde tutulan yurtseverler için kılını kıpırdatmadığını belirtti.

Taner Sevgur, ‘’Ses kayıtlarının uluslararası bilirkişi raporlarıyla da sahte oldukları belirlenmiştir. Hükümetin orduya kumpas yapıldığı açıklaması üzerinden 67 gün geçmesine rağmen; yurtseverler halen cezaevinde tutulmaktadır. Bu durum siyasi iktidarın samimi olmadığını ve kendini kurtarma gayreti içinde olduğunun açık göstergesidir. Kumpasçılar ve suç ortaklarından hesap sorulacaktır ‘’ diyerek açıklama sona erdi.

Eylem, bir hafta sonra aynı gün, yer ve saatte bir arada olma çağrısıyla son buldu.

Haber ve fotoğraf :Osman Gazi OKTAY -  02 Mart 2014 - İzmir

adalet teyze1

adalet teyze2

adalet teyze3

adalet teyze4

adalet teyze5

adalet teyze6

adalet teyze7

Son Yazılar