tesud bornova2

Bornova TESUD’ta Yeni Yönetim!

3 Şubat 2013’te yapılan Türkiye Emekli Subaylar Derneği Bornova Şubesi

olağan genel kurulunda başkanlığa getirilen Melih Turan’ın, 1 Şubat 2014 tarihinde sağlık durumunu ileri sürerek istifa etmesi üzerine, yönetim kurulu seçimli olağanüstü genel kurul kararı aldı.

Tek liste ile girilen genel kurulda, yönetim kurulu aşağıdaki şekliyle oluştu. İlk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımı yapıldı.

1- Çetin Köker             (Başkan)
2- Ercan Sedefoğlu      (2. Başkan)
3- Naci Dolgun            (Sekreter)
4- Ömeri Faruk Çelik  (Sayman)
5- Ahmet İlkutlu          (Üye)
6- Birhan Akarsu         (Üye)

tesud bornova

74. ‘’Sessiz Çığlık’’ eylemine, şube yönetim kurulu ve üyeler, etkinliğe geniş bir katılım sundu.

Yönetim kurulu üyelerinden Çetin Köker, Naci Dolgun ve Ahmet İlkutlu eylem sonrası, Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi’ni ziyaret etti.

TESUD’un amacının; TSK’nın emekli personelinin ortak anılarını yaşatma, dayanışma, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılama olarak vurgu yapan Köker, Cumhuriyetin kazanımlarına, ulusal bütünlüğümüze ve egemenliğimize, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti ilkelerine, Atatürk ilke ve devrimlerine, Atatürk’ün manevi şahsiyetine içten ve dıştan yapılacak her türlü saldırıya karşı, kamuoyunu doğru yönlendirmek, yasal reaksiyon göstermeyi milli bir görev olarak kabul etmek, vatan, ulus ve bayrak sevgisini yüceltmek, Türk gençlerinin Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda yetiştirmek olduğunu belirtti.

İlke ve hedeflerininse; toplumun tüm kesimleriyle barışık ve birleştirici, üyelerine etkin bir emeklilik sunan, şubelerini düşünce üreten, olumsuzluklara tepki gösteren, bir demokratik kitle örgütü konumuna getirmek olduğunu söyledi.

Derneğe, asker olmayanların da üye olabileceğini belirten Köker, ‘’İlk işimiz Kazım Dirik Caddesi 195 Sk. No:30/A Bornova adresindeki lokalimizde, gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra halka açmaktır. Gençlik, kadın, eğitim ve güzel sanatlar komisyonlarını oluşturup, İzmir’de panel, söyleşi ve geziler düzenlemek, kurs ve eğitim çalışmalarını yürütmektir ‘’ dedi.

Ulusal Eğitim Derneği ile birlikte bu çalışmaları yürütmek dilekleriyle, görüşme sona erdi.

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi OKTAY – 22 Şubat 2014 - İzmir

Son Yazılar