birlesik kamu is1 225

Haydi Türkiye’yi Özgürleştirmeye!

ADD İzmir Şubeleri, Vardiya Bizde Platformu ve Cumhuriyet İçin Güç Birliği’nin

aldığı karar gereği 08.02.2014 Cumartesi günü yapılacak olan ‘’ Yurtseverlere Özgürlük; İzmir Buluşması ‘’ etkinliğinin basın toplantısı, İzmir Birleşik Kamu İş binasında yapıldı.

Basın metnini, Cumhuriyet İçin Güç Birliği sözcüsü Ömer Lütfi Değirmenci okudu. Değirmenci, 2006 yılından başlayarak kapsamlı ve karmaşık dava süreçleri yaşandığını, Ergenekon ile birleştirilen birçok dava dışında Oda TV, Balyoz, Generallere Suikast, Askeri Casusluk davaları ile bir korku imparatorluğu yaratılmak istendiğini, yasa dışı dinlemeler, sahte dijital deliller ile çok sayıda aydın, gazeteci, akademisyen, siyasetçi ve askerin zindanlara atıldığını belirtti.

Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’nun tutukluluk süresinin 5 yılı aşmasına ve kanser hastası olduğunu belirten doktor raporlarına rağmen; serbest bırakılmadığını belirten Değirmenci, ülkemizin önümüzdeki dönemde 3 önemli seçim geçireceğini, çekişmeler sonucu cemaatle olan siyasi ve ekonomik ortaklığın sona erdiğini,  yurtseverlere yaşatılanların hesabının sorulacağını söyledi.

birlesik kamu is2

Ömer Lütfi Değirmenci, ‘’ Biz Hukukun egemen olduğu, adaletin hüküm sürdüğü, bağımsız yargının tam olarak yerleştiği bir ülke hayal ediyoruz. Bizim hayal ettiğimiz ülkede; Atatürk İlkeleri tam olarak uygulanacak, aydınlarımız zindanlarda değil, baş üstünde tutulacaktır. Tüm İzmirlileri, 8 Şubat Cumartesi günü saat 13.00’de Konak SGK binası önünde toplanarak,  Türkiye’yi özgürleştirme yürüyüş ve mitingine davet ediyoruz ‘’ dedi.

İzmir Tabip Odası Başkanı Suat Kaptaner’in sunumu sonrası, bu davalar nedeniyle cezaevinde tutulan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, İşçi Partisi genel Sekreteri Dr. Serhan Bolluk, Oda TV yazarı Barış Terkoğlu ve Deniz Kurmay AlbayAtilla Kaya’nın konuşma yapacağı duyurusuyla, basın toplantısı sona erdi.

Haber ve fotoğraf: Osman Gazi OKTAY - 05 Şubat 2014 - İzmir

Son Yazılar