bal goc1 225

İzmir Bal-Göç Yönetimi Yeniledi!

İzmir Bal-Göç Genel Merkezi 14. Olağan Genel Kurulu,

Bornova Belediyesi Altındağ Düğün Salonunda yapıldı.

Genel Kurula, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali Milletvekili Mustafa Ahmed, Koşukavak Belediye Başkanı Sebihan Mehmed, Razgrad Hak Ve Özgürlükler Hareketi İl Başkanı ve Belediye Başkanı Ahmed Ahmedov, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, Bursa Balkan Göçmenleri Derneği Genel Başkanı ve Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yüksel Özkan, Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Süleyman Pehlivanoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şubesi Başkanı ve CHP Milletvekili Adayı Aydın Özcan, Hak ve Özgürlükler Hareketi Ege Bölge Sorumlusu İsmail Vatansever, MHP İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan Adayı Murat Taşer, MHP il ve ilçe yöneticileri, Eski milletvekili ve Bornova Belediye Başkanı Cengiz Bulut, Gaziemir CHP İlçe Örgütü Başkanı Umut Tekin ve Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi Başkanı Osman Gazi Oktay katıldı.

fahriye ersoy

22. Dönem İzmir Milletvekili ve  Bal-Göç Ankara Temsilcisi Yılmaz Kaya ve 24 Dönem İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli çelenk,İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu ileti gönderdi.

Menderes Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin sunduğu zeybek oyunuyla başlayan kongrenin divan başkanlığına, Selahattin Haseki, yazmanlıklara Halim Garip ve Nursel özgür önerildi. Başka öneri olmadığından divan yukarıdaki şekliyle oluştu.

Saygı duruşu ve Milli Marş’ımızın okunmasıyla başlayan kongrenin gündem maddelerinden 11. ve 12. Maddeleri verilen önergeyle  oylanarak iptal edildi. Gündem bu şekliyle kesinleşti.

Gündemin katılan davetlilere söz hakkı verilmesi maddesi gereği ilk sözü Yüksel Özkan aldı.

Özkan,‘’ Birlik ve beraberliğe bölgemizde, ülkemizde ve Balkanlarda ihtiyaç var. Derneklerimizi, partilerin arka bahçesi konumuna dönüştürmeyelim. Yöneticilerimizi seçerken buna dikkat edelim. Biz bugüne kadar; Cumhuriyetimizi kuran hemşerimiz Mustafa Kemal’in ilke ve devrimlerinden yana taraf olduk. Anayasa’mızdan Türlük ifadesinin kaldırılmasına izin vermeyeceğiz ‘’ dedi.

aydin ozcan

Aydın Özcan, Bulgaristan’da Hak ve Özgürlükler Hareketi olması nedeniyle, burada yaşayan soydaşlarımızın, Batı Trakya’da yaşayanlara göre daha şanslı olduklarını, Yunanistan’da çocuklarımızın Türkçe eğitim hakkından yoksun olduklarını, Yunanistan’daki Vakıf mallarına sahip çıkamadıklarını, müftülerini bile kendilerinin seçemediklerini, Türkiye’de yaşayan vatandaşlığa geçememiş soydaşlarımızın yasak işçi, ülkemizde yüksek öğrenim gören öğrencilerin, yabancı öğrenci kategorisine sokulduğunu belirtti.

mustafa mehmed

Kırcaali Milletvekili Mustafa Ahmed, Onursal Başkan Ahmed Doğan, Genel Başkan Lütfi Mestan ve 36 milletvekilimizin selamını getirdiğini, Bulgaristan’da birlik ve beraberliklerini bozma girişimlerine, alınan seçim sonuçlarıyla ders verildiğini, Türkiye’deki Bal- Göç örgütlenmesinin kendilerine güç verdiğini belirtti.

Mustafa Moroğlu, ‘’ Burada bulunan iki milletvekilinin adının da Mustafa olması önemli. Büyüklerimiz Mustafa adını, Mustafa Kemal’in adını yaşatmak ve O’na olan minnetlerini ifade etmek amacıyla çocuklarına vermiştir. Bizde adımızla bize verilen sorumluluğu, halkımıza ve ülkemize hizmet ederek, yerine getirme sözü veriyoruz ‘’ dedi.

bal goc1

Yönetim kurulu, denetim kurulu raporu ve mali ve taslak bütçelerinin okunması ve ibra edilmesi ardından vakıf kurulması kararı alındı.

İki liste olarak seçime gidilmesi beklenirken, diğer listenin çekilmesi üzerine seçim sonuçları aşağıdaki şekliyle oluştu.

bal goc2

Yönetim Kurulu                                                  

1-Fahriye Ersoy                                                  
2-Yakup Serbest                                                 
3- İhsan Şentürk                                                  
4-Rıdvan Çavuş                                                  
5-Kenan Özgür                                                   
6-Enver Mutlu                                                    
7-Fatma Ertürk                                                   
8-Nezin Özgür
9-Oktay Kanlıoğlu
10-Fikri Çelik
11-Hüsniye Aydın
12-Kamuran Gacener
13-Gülseren Bilgiç
14-Erkan Şen
15-Mehmet Gazi

Denetim Kurulu

1-Ergun Meriç
2-Tamer Mutlu
3-Sabri Öztürk

Yüksek Disiplin Kurulu

1-Vasfi Özkul
2-Vejdi Yiğit
3-İdris Demir

Üst Kurul Delegeleri

1-Fahriye Ersoy
2-Ergun Meriç
3-Süleyman Pehlivanoğlu
4- İhsan Şentürk
5- Enver Mutlu
6- Fikri Çelik
7- Yakup Serbest  
8-Hamdi Kanlıoğlu
9- Hüsniye Aydın
10-Hüseyin Paşaoğlu
11-Halil İbrahim Şenol
12-İsmail Acar
13-Mustafa Öztürk
14-Abdurrahim Nursoy
15-Erol Mutlu
16-İsmail Ferhat
17-Ramadan Güler
18- Sabahattin Vatansever
18-Sabri Çağlar
20-İsmail Vatansever

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi OKTAY - 19 Ocak 2014 - İzmir                             

Son Yazılar