kilicdaroglu hukumet istifa etsinmi ben bilemem

‘Hükümet istifa etsin mi?’ Kılıçdaroğlu : Kendileri bilir!

CNN Türk’te “Tarafsız Bölge” programında Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,

“Hükümetin istifa etmesini istiyor musunuz?”sorusuna “O hükümetin kendi bileceği bir şey” cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarına, ABD ziyaretine ve Cemaate ilişkin soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, “Benim Cemaat’le özel bir irtibatım yok. Kimler Cemaatçi­­dir, kimler Cemaatçi değildir bilemem. Biz herkesle konuşuruz” dedi. “Bu işlerin arkasında Cemaat var mıdır?” sorusunu da Kılıçdaroğlu, “Ben bu işlerin arkasında yolsuzluk olduğunu düşünüyorum. Cemaat mi var, o mu var, bu mu var bilmiyorum, beni hırsız ilgilendiriyor. Biz bir siyasi partiyiz. Muhatabımız İktidardır. Biz kalkıp da bir Cemaati, bir tarikatı karşımıza alıp da onla mücadele etmeyiz. O devletin işidir” dedi. Kılıçdaroğlu Halkbankası’yla ilgili de “Halkbankası’na kimsenin bir şey dediği yok. O Türkiye’nin saygın bankalarından biri.

Kılıçdaroğlu operasyonun gerçekleştiği gün ABD elçisi ile görüşmesi için de “Operasyonun gerçekleştiği gün ABD Büyükelçisi ile görüşmem tamamen tesadüftü. Önceden belirlenen bir tarihti. Benim ziyaretimden sonra sayın büyükelçinin bir daveti oldu. Ama böyle bir güne denk geldi” dedi.

‘Bütün komşularımızla diyalog kurmak istiyoruz’

ABD ziyareti nedeniyle çok konuşulan konulara yanıt veren Kılıçdaroğlu “ Biz Türkiyeciyiz, işin özü budur. Ben Çin’e de gittim. Irak’a da gittim. Amerika’ya gittim diye Amerikancı olarak suçlanamam, biz Türkiyeciyiz. Biz AKP’ nin Türkiye’yi kendi coğrafyasına hapsettiğini görüyoruz. Bu yüzden biz bütün komuşularımız ile sağlıklı diyalog kurmak istiyoruz. Ayrıca ABD ziyaretinin icazet almak olarak algılanması yanlıştır. Orası icazet makamı değil ki. 37 yıl sonra bir CHP Genel başkanı oraya gitti. Davet üzerine gittik. Değişik kesimlerle görüştük ve Türkiye’ye geldik” dedi.

Aydınlık - 27 Aralık 2013
http://www.aydinlikgazete.com/mansetler/30830-hukumet-istifa-etsin-mi-kilicdaroglu-kendileri-bilir.html

Son Yazılar