yilmazer 10yillik abd vizesi aldi

Cemaatçi polis  Ali Fuat Yılmazer ABD'ye gidiyor! 

Cemaatin Emniyet içindeki etkili isimlerinden, İstihbaratçı polis müdürü Ali Fuat Yılmazer'in Amerika'dan 10 yıllık vize aldığı ortaya çıktı.

Yılmazer'in vize işlemlerinin, Hrant Dink cinayetinin kilit ismi Erhan Tuncel'in açıklamalarıyla aynı günlere denk gelmesi dikkat çekti.

Ergenekon ve Balyoz gibi operasyonlarının mimarlarından cemaatin polis içindeki etkin isimlerinden İstihbaratçı Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in, 10 yıllık Amerika vizesi aldığı ortaya çıktı.

Oda TV'nin haberine göre, cemaatin en etkili isimlerinden biri olan istihbaratçı polis müdürü Yılmazer'in ABD'ye gitmeyi planladığı öğrenildi.

Yılmazer'in, ABD Büyükelçiliği'ne yaptığı vize başvurusu ilginç bir döneme denk geldi. Hrant Dink cinayetinden sorumlu tutulan Ali Fuat Yılmazer, başvurusunu büyük ağabey Erhan Tuncel'in itiraflarıyla aynı günlerde yaptı.

Yılmazer, Hrant Dink’in öldürülmesi sürecinde, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi'nin Azınlıklardan Sorumlu Şubesi'nin Müdürü'ydü.

Cinayette kusuru bulunduğu Başbakanlık Teftiş Kurulu tarafından tespit edilen Yılmazer, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde İstihbarattan Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı da yaptı. Ergenekon, Balyoz, Kafes, Askeri Casusluk, Odatv davalarında önemli rol üstlenen Yılmazer, bir süre önce hükümet tarafından kızak göreve çekildi.

Yılmazer'in Amerika'dan aldığı vize süresinin oldukça uzun olması da dikkat çekti. Çünkü Amerika'dan 10 yıllığına vize sadece özel kişilere veriliyor. Daha önce de Ergenekon tertibinde görev alan Tuncay Güney Amerika'dan 10 yıllığına vize almıştı.

Ulusal Kanal - 19 Aralık 2013
http://www.ulusalkanal.com.tr/

ergenekon tertibi amerikan plani225 

Beyefendi hesabı ödemediniz!

Cemaate yakınlığıyla bilinen eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü’nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer'in geçtiğimiz günlerde 10 yıllık ABD vizesi aldığı ortaya çıktı. ABD Büyükelçiliği'ne başvuran Yılmazer'in ABD'ye gitmeyi planladığı öğrenildi. Yılmazer'in vize başvurusunun Hrant Dink cinayetinin kilit ismi Erhan Tuncel'in kendisiyle ilgili açıklamalarına ve hükümetle cemaat arasındaki savaşla aynı günlere denk gelmesi dikkat çekti. Ali Fuat Yılmazer'in vizesini ailece değil, yalnız aldığı da Odatv'nin edindiği bilgiler arasında.  

DAVALARIN KRİTİK İSMİ!

Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi sürecinde EGM İstihbarat Dairesi’nde C Şube Müdürü olarak görev yaparken olayda kusuru bulunduğu iddiasıyla hakkında Başbakanlık Teftiş Kurulu’nca rapor düzenlenen Ali Fuat Yılmazer, başta Ergenekon olmak üzere Balyoz, Kafes, Askeri Casusluk, Odatv soruşturmalarının ön hazırlık aşamasında teknik takiplerden sorumlu istihbarat biriminin başında bulunmuştu. Ve bu davaların beyni durumundaydı.

Hükümet tarafından kızak göreve çekilen Ali Fuat Yılmazer, geçtiğimiz yıl 1. sınıf emniyet müdürü olmuştu.

Yılmazer son olarak Hrant Dink cinayetinin kilit ismi Erhan Tuncel'in itiraflarıyla gündeme gelmişti. 29 Kasım günü İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nda Savcı Muammer Akkaş'a ifade veren Tuncel, 3 Aralık'ta görülen Dink davasında

"Karşımızda polis yok. Bir cinayet şebekesi var. Ben hepsine iyilik ettim. Hepsinin ortak özellikleri yalancı oldukları ve adli mercileri yanıltmalarıdır. Ali Fuat ve Sabri Uzun ölüm ihbarı yapmamış ve yanlış rapor düzenlenmiştir. Ali Fuat ve Ramazan Akyürek çetenin üzerindedir. Beni bir numaralı sanık yapıp kendilerini saklamıştır. Odatv, Cübbeli, şike, KCK, Hanefi Avcı suçsuz. Bunları yapan cemaat değil bu ikisidir. Ben bu şahıslara hiçbir kötülük yapmadım. Savcılık halen şahısların kurduğu tuzakla karşı karşıyadır." ifadelerini kullanmıştı.

Yılmazer eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın yazdığı 'Haliç'te Yaşayan Simonlar' adlı kitapta Cemaatin Emniyet'teki temsilcilerinden biri olmakla itham ediliyordu.

Odatv - 19 Aralık 2013

Son Yazılar