nusret guner bir daha adim atmam

Nusret GÜNER : 9 Aralık tarihine kadar yasak kaldırılmaz ise bir daha adım atmam!

Eski Donanma Komutanı emekli Oramiral Nusret Güner, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sosyal tesislerine girişinin yasaklanmasına tepki gösterdi.

Güner, 9 Aralık tarihine kadar yasak kaldırılmaz ise, bundan sonra hiçbir sosyal tesise girmeyeceğini açıkladı.

Eski Donanma Komutanı Emekli Oramiral Nusret Güner, TSK'nın Sosyal tesislerine girişinin yasaklanmasına tepki gösterdi.

Twitter üzerinden açıklama yapan Güner, yasağın Genelkurmay Başkanı'nın bireysel kararı olduğunu belirtti.

"Basından TSK'nın sosyal tesislerine girişimin 6 ay süreyle yasaklanmış olduğunu öğrendim. Bu yetkinin bizzat Genelkurmay Başkanı'nın şahsında olduğunu biliyorum. Bir kamu görevlisi olan Genelkurmay Başkanı'nın şahsen bana verdiği mesaj, bir noktada kendi yuvamdan kovulduğum anlamına gelmektedir. Ancak bu yasaklamanın TSK'nın tüm muvazzaf ve emekli personelinin bilgisi dahilinde olduğunu düşünmüyorum."

Kendisinin rütbe ve makam meraklısı olmadığını vurgulayan Oramiral Güner, bu yasağın emekli ve muvazzaf askerlerin onaylaması ile geçerli olacağını vurguladı. Güner, yasağın kaldırılması için 9 Aralık'a kadar süre tanıdı.

Ulusal Kanal - 08 Aralık 2013
http://www.ulusalkanal.com.tr/

 

İlgili Haber :

Necdet Efendi'nin..."

TSK'nın hükümete muhalif konuşmalar yapan emekli general ve amirallere sosyal tesislerden yararlanma yasağı koymasına generallerin tepkileri sürüyor.

Yasaklanan isimlerden biri olan emekli Amiral Türker Ertürk, yasak kararını veren Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e şöyle tepki gösterdi:

"Bize karşı 6 ay süre ile getirilen orduevlerine girmeme yasağı ülkemizin düşman tarafından işgal edilmiş olmasının açık bir delilidir.

Bu düşmanlıklar ve işbirlikçiliği halen işgale karşı sürdürdüğümüz siyasi mücadeleyi sekteye uğratmayacağı gibi azmimizi misli ile arttıracaktır.

Ergenekon, balyoz ve casusluk gibi operasyonlarla zindanlara atılan silah arkadaşlarına sahip çıkmayan ve ülkemizin bölünüp parçalanmasına seyirci kalan Necdet Efendi'nin bu yaklaşımı bizi şaşırtmamıştır.

Bu mücadelede ihtiyaç duyduğumuz kuvvet Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi damarlarımızda bulunan asil kanda mevcuttur.

Ne mutlu Türküm diyene!"

Odatv - 08 Aralık 2013

Komutanlara Ordu Evlerine Giriş Yasağı!

Son Yazılar