deniz yildirim tutuklu gazeteci225

Erdoğan’ın bittiği plan!

Çanlar artık Tayyip Erdoğan için çalıyor.

MİT Müsteşarı ile ilgili soruşturmada, “vatana ihanet” suçlamasıyla yargılanmaktan son anda kurtulan Erdoğan, “Fethullah Gülen’i bitirme” konulu MGK kararının altına attığı ıslak imzanın bedelini ödemeden Cumhurbaşkanı olabilir mi? Dahası Başbakan olarak kalabilir mi? Hayır. Çünkü en büyük kırılma, Ergenekon komplosu üzerinden yaşanacak.

Hiçbir hukuki delil ve ilişki olmadan “İrticayla Mücadele Eylem Planı” davasıyla, 16 yıl hapis cezası almış bir gazeteci olarak, dört yıldır gerçekleri yazdım. Görmezden geldiler, duymak istemediler. Ancak o gerçeğin bir kısmı gün yüzüne çıkmaya başladı. “Tarih önünde hesap verecekleri” günleri geldi.

*** *** ***

Ergenekon’da gizlenen plan!

Milli Güvenlik Kurulu’nun 24 Haziran 2004 tarihli toplantısında alınan “Türkiye’deki Nurculuk Faaliyetleri ile Fethullah Gülen’in yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerine karşı bir eylem planı hazırlanması” kararı Taraf’ta çıkınca Hükümet savunmaya geçti. Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, “karar alındı ama uygulaması olmadı” dedi.

Oysa Ergenekon 2. iddianamesinin 160. klasöründeki belgeler hükümeti yalanlıyor. E. Org. Hurşit Tolon’dan çıktığı iddia edilen CD’nin içinde; “MGK 24 Haziran Nurculuk Faaliyetleri ve FG Genelkurmay Başkanı taktim metni. pdf” dosyasında şöyle yazıyor:

“Fethullah Gülen konulu gündem maddesi için Genelkurmay Başkanlığı’nın takdim planı.” Aynı CD’de; “MGK konuşma notu – Mayıs 2004. pdf” dosyasında, Hilmi Özkök’ün konuşma notu, “Mayıs 2004 Nurculuk Faaliyetleri” başlığı görünüyor.

Aynı çerçevede Av. İlkay Sezer, “İnternet Andıcı” davasında 28 Ekim 2004 tarihli, “İrtcai Faaliyetlerle Mücadele Ek Eylem Planı”nı mahkemeye sunmuştu.

Özetle, 2004 yılının Mayıs, Haziran ve Ekim aylarında Fethullah Gülen’e yönelik bir faaliyetin başlatıldığı anlaşılıyor. “Ek Eylem Planı”yla Psikolojik Harekat Dairesi, 2003 yılında Bilgi Destek Dairesi olarak yeniden yapılandırılıyor. Başına Kurmay Albay Dursun Çiçek getiriliyor. Hilmi Özkök imzasıyla yayınlanan “Andıç” ile irtica.org sitesi açılıyor.

*** *** ***

Erdoğan uyguladı!

Yine 2005 yılı içnde, 5 Mayıs’ta “Radikal Dinci Faaliyetler” başlıklı MGK raporu hazırlanıyor. Bu süreçte Başbakanlık Uygulamayı Takip ve Koordinasyon Kurulu tarafından, İçişleri Bakanlığı kanalıyla Valilik, Kaymakamlık, Milli Eğitim Müdürlükleri, Emniyet Müdürlükleri ve Jandarma’dan irticai faaliyetler raporu isteniyor. Dönemin Başbakanlık müsteşarı Ömer Dinçer imzalı rapor yayınlanıyor. Bakalım Hükümet uygulaması “yok” diyenler, bu rapor ortaya çıkınca ne diyecek?

*** *** ***

Hilmi Özkök sakladı!

Peki Fethullah Gülen’e karşı brifing alan, MGK’da eylem planını onaylayan, “Ek Eylem Planı” yapan Hilmi Özkök, bunları Ergenekon mahkemesindeki tanıklığında neden anlatmadı? “İrtica her zaman tehdittir” diyerek geçiştirdi. Kararda imzaları olan kuvvet komutanları, Aytaç Yalman, Özden Örnek ve İbrahim Fırtına bu konuda neden susmayı tercih etti? Mahkeme, Başkanlığa “İrticayla mücadele belgesi var mı?” diye sordu. Neden “yok” cevabı geldi?

28 Haziran 2004 tarihli MGK kararı Baransu’nun eline Dursun Çiçek tutuklanmadan önce mi geçti? Bavulda bu belge var mıydı?

Fethullah Gülen bu MGK kararını ne zaman öğrendi?

Necdet Sezer gerçekleri neden açıklamadı?

Tayyip Erdoğan ve dönemin hükümet üyeleri, İlker Başbuğ tutuklandığında neden sessiz kaldı?

*** *** ***

Ergenekon yargıçları biliyordu!

Bu sorular cevabını buldukça Ergenekon komplosu da aydınlanmaya başlayacaktır. Ancak mahkeme hakimleri tüm bunları bilerek nasıl “ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası” verebildi? Asıl soru budur!

Evet AKP ile Cemaat arasındaki kırılmanın en büyüğü Ergenekon’da olacak. Fethullah Gülen iki hafta önce ” üzerimize attınız” diyerek mesajı vermişti. Gerçekler ortaya çıktıkça tertipçiler yakayı ele verecek. Genelkurmay karargahı sahte bir imzayla yargılandı.

Tayyip Erdoğan ve diğerleri yargılanmayacak mı?

Deniz YILDIRIM - 30 Kasım 2013 - Aydınlık

Son Yazılar