ataturkte birlestik225

'Şehidimizin kanı yerde kaldı, hakkımızı helal etmiyoruz!'

Yukarıdaki cümle, 2006 yılında biricik evladı Zeki Burak OKAY'ı 25 yaşında vatan görevini Asteğmen olarak yaparken

Hakkari Çukurca'da bölücü - PKK terörü örgütünün hain gece baskınında 9 kurşunla şehit vermiş olan Sn. Sezai OKAY'a ait.

İnegöl'de geçen Pazar günü yapılan Milli Merkez, güç birliği toplantısını düzenleyen ve yöneten Milli Merkez Bursa Başkan Yardımcısı Sn. Sezai OKAY, 2 yabancı dil bilen, Bilgisayar Mühendisi pırıl pırıl evladının kanının yerde kaldığını, hakkını T. Erdoğan başta olmak üzere asker - sivil sorumluluk sahibi, Cumhuriyeti korumak ve kollamakla görevli olan kişi ve kurumlara helal etmediğini söylerken, salonda duygulanmayan ve göz yaşlarına hakim olamayan kimse yoktu.

İnegöl'de, AKP'nin ve birçok gerici akımın adeta kurtarılmış bölgesi zannedilen bu güzel ilçemizde yapılan Milli Merkez güç birliği toplantısına muazzam bir ilgi vardı.

Düzenleyicileri, hatta İnegöl'lüleri bile şaşırtan ilgi öylesine büyüktü ki, salonu tıklım tıklım dolduran izleyiciler, merdivenlerde, boşluklarda ve kapı önlerinde büyük bir izdiham yaratmışlardı.

AKP'nin 2011 seçimlerinde y]zde 66.2 oy aldığı, Belediye seçiminde ise 2009 yılında yüzde 46,5 oy oranı ile kazandığı İnegöl'de, Barzani ve Şivan Perwerli Kürtçü - bölücü Diyarbakır kalkışmasına büyük bir tepki oluşmuş durumda. T. Erdoğan'ın şehit babasına başsağlığı bile dilememiş olduğunun açıklanmasına salondan büyük protestolar yükseldi.

Milli Merkez'in İnegöl'deki bu toplantısında CHP İzmir Mv. Sn. Birgül Ayman Güler ve Sn. Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'la birlikte yaptığımız konuşmalar, sık sık alkışlar ve sloganlarla kesildi..

Toplantıya son anda katılamayan TGB Genel Başkanı Sn. Çağdaş Cengiz'in mesajını TGB'nin çalışkan ve başarılı Bursa Başkanı Sn. Mustafa Kaloğlu coşku ile okudu ve büyük alkış aldı.

Özellikle DYP'li İnegöl eski Belediye Başkanı Sn. Cemal Arık ile halen Karacabey Belediye Başkanı olan DP'li Sn. Ergun Koç'un da birer heyetle toplantıya katılmaları herkese moral verdi.

CHP - İP - DSP - MHP ve DP'de ilçe başkanı ve yönetici olarak görev yapmış ve /veya hala yapmakta olan birçok İnegöl'lü vatanseverin katılımlarıyla da tam bir demokratik kuvayı milliye hareketi ruhu oluştu. Pazar günü Burdur'da 192'ncisi, İnegöl'de ise 193'üncüsü yapılan Milli Merkez toplantıları, Atatürk'te Birleştik diyen yurtseverlerin, Cumhuriyetçi ve millicilerin büyük ilgisi, katılımı ve desteği ile büyüyor ve yaygınlaşıyor.

Yerel seçimlerde, "Atatürk'te Birleşenler, sandıkta da birleşin" çağrımıza destek çığ gibi büyüyor.

*** *** ***

İnegöl'den tek ses, tek yürek olarak haykırdık; Laiklik karşıtı odağa, Kravatlı PKK'lılara, Soros solcularına,

Nato milliyetçilerine Bölünme Anayasasını yaptırmadık, yaptırmayacağız, yapamayacaklar!

Meclisteki iktidarı ve muhalefeti ile medyası ve polisi ile TOBB'u ve TÜSİAD'ı ile tankı ve tüfeği ile de gelseler, yine de bu millet onlara bölünme Anayasasını yaptırmayacaktır.

Boşuna ağlaşmayın, uğraşmayın, ABD ve PKK'nın talebiyle silahla bölemediğiniz Türkiye'yi, Anayasa ile de bölemeyeceksiniz!

İMZA : Milli Anayasa Forumlarına ve Milli Merkez'e katılan, destekleyen, katkı veren, kuran ve yöneten yüzbinlerce Türk vatandaşı adına Milli Merkez Yürütme Kurulu. NOKTA.

NOT : Milli Merkez toplantılarını yazmayan, göstermeyen, sansür eden "sözde muhalif" gazete ve TV'lere teessüflerimizi, bildirirken, Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesine ise tam ve eksiksiz yayıncılıkları için şükranlarımızı sunarız.

Ufuk SÖYLEMEZ - 26 Kasım 2013 - Aydınlık

Son Yazılar