her birimiz bir isik olmadikca225

Milli Hükümeti Kurmadan Millet Ve Ordusu Gün Yüzü Görmeyecek!          

Yargıtay 9. Dairesi görülmekte olan Balyoz davasında kararını açıkladı.

Aralarında 1. Ordu Komutanı Org. Çetin Doğan, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek, Hava Kuvvvetleri Komutanı Org. Halil İbrahim Fırtına’nın da bulunduğu 237 komutan hakkında verilen cezaları onadı.

İşçi Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk, Yargıtay’ın verdiği kararın Türkiye ve Türk Ordusu açısından ne anlam taşıdığını yaptığı yazılı açıklamayla değerlendirdi. Bolluk’un açıklaması şöyle:

Yargıtay tertibe son noktayı koydu. Cezaların büyük bölümünü onadı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne balyozu indirdi. Komutanlarımıza işgal hukuku uygulandı.

Yargıtay bu kararıyla tartışmayı da bitirmiştir: Süreci ancak devrim paklar. Tayyip Erdoğan-Abdullah Gül iktidarını yıkmadan, Milli Hükümet’i kurmadan millet ve ordusu gün yüzü görmeyecektir.

Naci Beştepe, Levent Ersöz, Hasan Atilla Uğur, Hasan Ataman Yıldırım, Muzaffer Tekin, Oktay Yıldırım ve çok sayıda komutanımız bu durumu önceden görmüşler ve Partimize üye olmuşlardır. Bütün komutanlarımızı davet ediyoruz: İşçi Partisi’ne üye olun.

Millet-Ordu el ele ülkemizi bu badireden kurtaralım.

Zalimlere ilk büyük yanıtı 29 Ekim’de veriyoruz. 1923’ten sonra en büyük 29 Ekim’i kutlamaya hazırlanıyoruz. Millet, ordusuyla el ele verecek ve milyonlar meydanlarda olacak. Paket de, balyoz da iktidarın kafasına geçecek.

İşçi Partisi Genel Sekreteri
Serhan BOLLUK - 09 Ekim 2013 - İşçi Partisi
http://www.ip.org.tr/

 

Son Yazılar