siz oldurmeyi iyi bilirsiniz225 

Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz!

Gezi Parkı direnişi sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert

 ve ODTÜ direnişine destek için düzenlenen yürüyüşe katılan Ahmet Atakan polisin biber gazı ile yaptığı müdahale sırasında başından vurularak hayatını kaybetti.

22 yaşındaki Ahmet Atakan’ın ölümü üzerine Hatay Valiliği Atakan’ın binanın çatısından düşerek öldüğü açıklamasını yaptı.

Geçmişe dönüp baktığımızda siyasi güçlerin, yandaş medyanın ölümlerle ilgili gerçekleri yansıtmayan yorumlar yaptığını görülüyor.

METİN GÖKTEPE DUVARDAN DÜŞEREK ÖLDÜ İDDİASI!

Metin Göktepe gözaltına alındı ve polislerin şiddetine maruz kalarak öldürüldü. 8 Ocak 1996’da Ümraniye Cezaevi’nde öldürülen tutukluların cenazesini izlemek için gittiği Alibeyköy’de basın kartı olmadığı gerekçesiyle ilçeye sokulmayan Göktepe, Eyüp Kapalı Spor Salonu'na götürülerek polisler tarafında darp edilmişti ve hayatını kaybetmişti.

Dönemin İçişleri Bakanı Teoman Ünüsan, gazeteci Metin Göktepe’nin öldürülmesiyle ilgili bir programa yaptığı açıklamada kendisine gelen bilgilerin Göktepe’nin duvardan düşerek öldüğü yönünde olduğunu söylemişti.

VALİ “ARKADAŞLARI DÖVMÜŞTÜR” DEMİŞTİ!

Gezi Parkı direnişi sırasında dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz için ise Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna “arkadaşları dövüp suçu polisin üzerine atmak istemiştir” şeklinde açıklama yapmıştı. Daha sonra ortaya çıkan görüntülerde ise Ali İsmail Korkmaz’ın biri polis 5 kişi tarafından dövüldüğü ortaya çıktı.

ETHEM SARISÜLÜK’ÜN TAŞ ATTIĞI İDDİA EDİLDİ!

Gezi Parkı direnişi sırasında polis kurşunuyla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün ölümüyle ilgili Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek “arkadaşlarının attığı taş ile vuruldu” dedi. Ethem Sarısülük’ün polis memuru Ahmet Şahbaz’ın tabancasından çıkan mermiyle öldürüldüğü otopsi raporuyla anlaşıldı.

DİLAN: ARKADAŞLARININ ATTIĞI TAŞLA!

İstanbul'da polisin 1 Mayıs müdahalesi sonucunda polisin gaz kapsülüyle ağır yaralanan lise son sınıf öğrencisi Dilan Alp'in kaderi de aynıydı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Dilan Alp'in kendisiyle birlikte eyleme katılan arkadaşlarının güvenlik güçlerine attığı taşlardan birinin kafasına gelmesi sonucu yaralandığı, kafasına biber gazı kovanı geldiği iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Ancak Alp’in gaz kapsülüyle vurulduğu daha sonra net olarak anlaşıldı.

Liste uzayıp gidiyor...

Özellikle AKP döneminde görülen Ergenekon gibi davalarda hemen her cinayet ve eylem muhalefete yıkılarak siyasi kurumlar aklanmaya çalışıldı. Cumhuriyet gazetesinin bombalanması, Sivas katliamı, Danıştay cinayeti, Zirve katliamı gibi olayları muhalefetle ilişkilendirecek açıklamalar yapıldı.

Odatv - 10 Eylül 2013

Son Yazılar