kimyasallari turkiye gonderdi225 

Şam'da kullanılan kimyasal silah Türkiye'den gitmiş olmasın?     

Kimyasallar Suriye’ye Türkiye’den mi gitti?

Erdoğan hükümeti Esad yönetiminin halkına karşı kimyasal silah kullandığı gerekçesiyle Suriye’ye müdahe edilmesini istiyor ama İran’ın PressTV’sinde yayınlanan bir haber Suriye’de kullanılan sarin gazının Türkiye’den Suriye’ye sokulduğu iddiasını gündeme getirdi.

PressTV, kimyasal silahların Suriye’ye Türkiye’den sokulduğu iddiasını Hatay’daki eski bir meclis üyesine dayandırdı ve

“Hatay ilinde eski bir Meclis üyesi, Suriye’de geçen ay gerçekleştirilen kimyasal saldırıda kullanılan silahların Türkiye’den taşındığını söylüyor” dedi.

Eski Meclis üyesi Muhammed Güneş haberdeki ifadelerinde Suriye Cumhurbaşkanının kendi halkını öldürmek için bir nedeni yok diyerek şunları söyledi:

“Suriye sınırındaki ildeki halkın, silahların Suriye hükümeti tarafından değil, El Kaide ile bağlantılı El Nusra tarafından kullanıldığını söylüyor. Dört ay önce El Kaide ve El Nusra militanlarının kaldıkları evlerini arayan Türk güvenlik güçleri sarin gazı içeren iki kiloluk bir silindir buldular. Suriye’ye gaz götürmek için sınırlarımızı kullanıyorlar.”

Adana’da 2 kilo sarin gazı ele geçirilmişti!

El Kaide ve bunla bağlantılı El Nusra Cephesi üyesi olduğu iddia edilen 12 kişi Adana’da gözaltına alınmış, zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda iki kilogram sarin gazı ele geçirilmişti. Zanlıların kaldıkları adreslerdeki aramalarda çok sayıda bilgi, belge ve dijital verilere el konulurken yine zanlılara ait oldukları ileri sürülen bazı silah ve mermiler de incelenmek üzere Adana Emniyet Müdürlüğü’ne getirilmişti.

Vagus.tv - 05 Eylül 2013

Son Yazılar