osman yilmaz savasa gecit vermeyecegiz

Milletimiz Tayyip Erdoğan’ların Tetikçiliğine İzin Vermeyecektir!          

Dışişleri Bakanlığı önünde düzenlenen kitlesel basın açıklamasında

AKP Hükümetinin Suriye’ye karşı yaptığı savaş çığırtkanlığını eleştiren İşçi Partisi Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Tayyip Erdoğan iktidarı, Suriye’ye karşı operasyon yapılması için Haçlı ordularını ikna etmek cansiperane görev yapmaktadır. ABD, İngiltere vb. ülkeleri Suriye’ye askeri müdahalede bulunması konusunda adım atmaya çağırmaktadır. Savaş kışkırtıcılığındaki pervasızlıkta dünyada açık ara öndedirler. Yandaş basın da yaptığı haber ve yorumlarla büyük bir psikolojik savaş yürütmektedir.

Türkiye’yi ABD’nin çıkarları doğrultusunda Suriye’ye yapılacak bir askeri müdahalenin tarafı haline getirmek, Türkiye’nin yıkımına neden olacaktır. Türkiye’nin kardeş Suriye’ye yönelik askeri bir müdahaleden hiçbir çıkarı yoktur. Suriye’de iki buçuk yıldır devam eden çatışmalarda yaşanan can kayıplarında ve oluşan kaos ortamında Tayyip Erdoğan iktidarının büyük rolü vardır. İki buçuk yıldır muhalefet adındaki çapulculara lojistik destek ve silah vererek sürdürdükleri politika, Suriye’yi bu noktaya getirmiştir. AKP, Suriye’ye düşmanlık politikasını ancak yalan ve komplolarla yürütebilmektedir.

Türkiye halkı Suriye’ye düşman değildir. Suriye’ye düşman olanlar, Büyük Ortadoğu Projesi görevlileri ve geleceklerini ABD’ye bağlamış olanlardır.

Yaptıkları açıklamalarla, yandaş basının psikolojik savaş yayınlarıyla milleti ikna etmeye çalışmaktadırlar. Milletimiz Suriye’ye müdahalenin karşısındadır. Suriye’ye askeri müdahalenin yanında şu veya bu şekilde yer alanlar, Tayyip Erdoğanlarla birlikte milletin karşısında yer almaktadırlar.

İşçi Partisi olarak Türkiye’nin Tayyip Erdoğanların şahsi gelecekleri için bir çılgınlığa alet edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Yaşadığımız bu süreç bir kez daha göstermiştir ki, Tayyip Erdoğan iktidarı Türkiye için güvenlik sorunudur. İstikrarsızlık kaynağıdır. Türkiye’nin ve bölgemizin güvenliği için Ortadoğu’da barış ve kardeşliğin yeniden tesis edilmesi için Tayyip Erdoğan iktidarından kurtulmak gerekmektedir.

Türkiye, içine yuvarlandığı bu kargaşa ortamından Milli bir iktidar seçeneği yaratarak çıkacaktır. Bu mücadelenin öncüsü olan İşçi Partisi, Tayyip Erdoğan iktidarının işlediği suçların hesabını soracaktır.
    
İşçi Partisi Ankara İl Başkanı
Osman YILMAZ - 29 Ağustos 2013
http://www.ip.org.tr/

Son Yazılar