''Emperyalistler böyle istedi.''

CHP Genel Başkanvekili Cevdet Selvi, Baykal’ı ziyareti sonrası operasyonun faillerine dikkat çekti: Türkiye’de emperyalizmin işbirlikçilerinin arzu ettiği bir siyaset oluşturulmak isteniyor. Siyasi kurumların, siyasetin yozlaştırılması işte onun bir parçası.

Emperyalizm işbirlikçilerinin arzu ettiği siyaset oluşturulmak isteniyor

CHP Genel Başkanvekili Cevdet Selvi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş ve CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı evinde ziyaret etti. Yaklaşık 1 saat 40 dakika süren görüşmenin ardından Baykal’ın evinin bulunduğu Angora Evleri sitesinin önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Selvi, Baykal ile yıllardan beri çalıştığını, böyle bir komplo karşısında Baykal’a arkasını dönmesinin mümkün olmadığını belirterek “Kim ne düşünürse düşünsün, ben bugün olduğu gibi, nezaketi içerisinde hayatım boyunca ’Genel Başkanım’dediğim, hatta partinin, Türkiye’nin kurtuluşunu onda gördüğüm için, inandığım için her an gelir giderim ve kendisini ziyaret ederim, ondan da gurur duyarım” dedi. Türkiye’nin aydınlık geleceğini Baykal’da gördüğü sırada bir komplo yapıldığını söyleyen Selvi, “Bu komplonun çok yürek yakıcı olduğunu ben de içimde hissettim. Zamanlamaya bakılırsa şimdiye kadar CHP’nin ve Sayın Genel Başkanımızın üzerinde oynanan oyunlara bakılırsa bu komplodan başkası onu yıkamadı, onu üzemedi, hepsi aklandı” diye konuştu.

Selvi sözlerini şöyle sürdürdü:

Siyaseti şekillendirme peşindeler


Türkiye’de siyaset değiştirilmek, şekillendirilmek isteniyor. Emperyalizmin işbirlikçilerinin arzu ettiği bir siyaset oluşturulmak isteniyor. AKP döneminde de var olan siyasi kurumların, siyasetin yozlaştırılması işte onun bir parçasıdır. O bakımdan ben Sayın Genel Başkanım dimdik ayaktayken bundan 20 gün önce yanında görünmüyordum. Ama bu noktada rahatsız etmek istemeyeceğimi bilsem her gün uğrarım. Benim pişmanlığım yoktur, inandığım her şeyi inandığım için yaptım. Telaşım da yoktur. Buradaki istifa, herkesin dikkatini çekmek içindi. Bundan sonra siyaset yapacakların nasıl olaylarla karşılaşacağını ve siyasette böyle komploların geçerli hale geleceğini herkes düşünmelidir. Bu önemlidir. Bu, CHP için değil, bu Sayın Baykal için değil, kim siyaset yapıyorsa bu yolların bile uygulanır, adet haline gelir durumda olduğunu göstermek için herkes bir kere daha düşünmelidir.”

20 Mayıs 2010 - İlk Kurşun
http://www.ilk-kursun.com/

Son Yazılar