heryer silivri heryer taarruz225 

İşte 5 Ağustos'un sloganı : Her Yer Silivri Her Yer Taarruz!

AKP'nin 5 Ağustos Büyük Silivri buluşması öncesi başlattığı operasyonlara karşı İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Av. Hasan Basri Özbey, partisinin 5 Ağustos planını ULUSAL KANAL'da canlı yayında açıkladı.

5 Ağustos operasyonuyla iligili olarak Ulusal Kanal'a açıklamalarda bulunan İsçi Partisi Genel Başkan Vekili Av. Hasan Basri Özbey, İsçi Partisi Ankara İl Başkani Osman Yılmaz, İstanbul İl Başkanı Osman Bilge Kuruca, TGB Genel Başkanı Çagdaş Cengiz, İP Öncü Gençlik Genel Başkanı Utku Faik Yılmaz'ın da aralarında olduğu çok sayıda yurtseverin gözaltına alındığını belirtti.

Yurtseverlerin 'Devletin otoritesini zaafa uğratmak' suçlamasıyla gözaltına alındığını söyleyen Özbey, Tayyip Erdoğan'ın, Abdullah Gül'ün yargılamaya yetkisi olmadığını, tehditler ve baskılarin kendilerini yıldırmaya yetmeyeceğini söyledi. Tayyip Erdoğan'ın, Abdullah Gül'ün suçlarına suç kattığını kaydeden Özbey, "Halktan korkuyorlar, millet onları sallıyor, yıkılacaklar" şeklinde konuştu.

"Gözaltına alınan arkadaşlarımız bir an önce serbest bırakılsın" diyen İP Genel Başkan Vekili Özbey sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu korku, 5 Ağustos Silivri korkusudur. 5 Ağustos'u, TGB, ADD, İP, CHP, yüzü aşkın sivil toplum kuruluşu ve demokratik örgütler düzenliyor. Ne için düzenliyorlar? Tayyip Erdoğan'ların, Abdullah Gül'lerin mahkum ettiği Atatürkçüler için. Atatürk Cumhuriyetini yıkamazsınız, Türk ordusunu imha edemezsiniz demek için yurtseverler Silivri'ye geliyor. Kanunsuzluğa battınız, çöplükten, kanalizasyondan çıkarttığınız belgelerle yurtseverlerimiz, Sayın Genel Başkanımız Doğu Perinçek'i, rektörleri, yurtseverleri tutsak aldınız."

Istanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun 5 Ağustos açıklamasına da değinen Özbey, "Vali Mutlu, sen Türkiye Cumhuriyeti valisi değilsin, AKP'nin, BOP Eşbaskanı'nın valisisin. Mahkemeye kimlerin alınıp, alınmayacağına sen nasıl karışırsın? Bunları kanunlar belirlemiştir. Kanunlar, izleyicisiz olmaz der. Hangi yetkiyle, mahkemeye kimseyi almayacağız dersin. Bu kararı ilan ettiniz, yüzbinler gelecekken, şimdi milyonlar gelecek. Biz tüm Türkiye olarak orada olacağız. İsçi Partisi Genel Başkan Vekili olarak talimat veriyorum. Bu gece, yarın gece uyumak yok. Bütün gücümüzle milletimizi daha büyük seferberlikle çağıracagız. Orada Türk milletinin kararını açıklayacagız. Silivri'de, milletimizin mahkemesi kurulacaktır. Orada ilan edeceğiz." dedi.

Özbey, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Mahkeme Gladyo, ABD mahkemesidir. Türk ordusuna düşman mahkemedir. Türk milleti Silivri'de mahkemesini kuracaktır. Bayraklarınızı, parti flamalarınızı alın, gelin. Engellemeye çalıştığınız her yer Silivri olacaktır. Sloganı değiştiriyorum: HER YER SİLİVRİ, HER YER TAARRUZ!

Türkiye'nin dört bir yanını Silivri, dört bir yanını taarruz yapıyoruz. Atatürk Cumhuriyeti'ni yeniden kuracağız. Bu böyle biline. Kararımız karar, sözümüz sözdür. 5 Ağustos'ta saat 09.00'da Silivri'deyiz."

Hasan Basri ÖZBEY - 03 Ağutos 2013 - İşçi Partisi
http://www.ip.org.tr/

{youtube width="600" height="480"}sSf5iDywa3M{/youtube}

Son Yazılar