barbaros sansal nerede225 

Barbaros Şansal Nerede?

Ulusal Kanal program yapımcısı, modacı Barbaros Şansal'ın gözaltına alındığı bildirildi.

Ancak, Şansal'ın kimler tarafından, neden ve nasıl gözaltına alındığı, nereye götürüldüğü bilinmiyor. Şansal'ın yakın arkadaşı sanatçı Güvenç Dağüstün, "Barbaros Şansal'ın kaçırıldığını düşünüyorum. Evdeki yardımcısı da yok şu an" dedi. İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Hasan Kılıç da "Vatan Emniyete olmadığı emniyet mensuplarınca söylendi. Ayrıca Sarıyer'deki tüm karakollardan da bu yönde cevap aldık. Emniyet'ten açıklama yapılmalı. Savcıları ve yetkilileri göreve çağırıyorum" dedi.

04.17 -  İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Hasan Kılıç: "Vatan Emniyete olmadığı emniyet mensuplarınca söylendi. Ayrıca Sarıyer'deki tüm karakollardan da bu yönde cevap aldık. Emniyet'ten açıklama yapılmalı. Savcıları ve yetkilileri göreve çağırıyorum"

02:33 - Güvenç Dağüstün: Barbaros Şansal'ın kaçırıldığını düşünüyorum. Evdeki yardımcısı da yok şu an.

Modacı Şansal'ın gözaltına alındığı bildirildi. Ancak, Şansal'ın kimler tarafından, neden ve nasıl gözaltına alındığı, nereye götürüldüğü bilinmiyor.

Barbaros Şansal'ın Taksim'deki olayları anlatmak için Halk TV canlı yayınına bağlandıktan sonra bağlantısı kesildi. Halk TV spikeri Lale Arslan'ın telefonuna "Kapımda sivil polisler var. Zili çalıyorlar. İnternetim kesildi. Jammer var. Minibüs. Sarıyer" mesajı yolladığı öğrenildi.

Şansal canlı yayında hükümetin uygulamalarına tepki göstererek "Beni de alabilirler" demişti. Bu sözlerinden kısa bir süre sonra evinden gözaltına alındığı bildirilen Şansal, bir süre önce de evinin önünde saldırıya uğramıştı. Şansal'ın cep telefonuna uzun süredir ulaşılamıyor...

Ulusal Kanal - 04 Ağustos 2013

Son Yazılar