gerekirse heryeri silivri yapariz hasan basri ozbey225 

Meydan Okuyoruz, İşçi Partisi Görev başındadır!

İşçi partisi genel başkan vekili Hasan Basri Özbey İşçi Partisi, Aydınlık, Ulusal Kanal ve TGB yöneticilerine yapılan 5 Ağustos operasyonu Ulusal Kanal’da katıldığı canlı yayında değerlendirdi.

Özbey, “ İşçi Partisi görevinin başındadır, Meydan okuyoruz. Arama kararı gözaltı kararı kanunsuzdur. Atatürk devrimlerinin kalesi Atatürk Cumhuriyetinin kalesi İşçi Partisi görevinin başındandır.

“Ergenekon tertibi ile Cumhuriyetimizi, milli devletimizi yıkmak istemişlerdir suç işlemişlerdir” dedi.

Özbey “Bu karar milletten korktuklarının göstermektedir, bir faşist uygulama ile karşı karşıyayız, bu yıkılmakta olan bir diktatörlüğün son çırpınışlarıdır. Bizim arkadaşlarımızı gözaltına alarak bizi engelleyemezler, 5 Ağustos’ta İstanbul’dayız. Bütün yurttaşlarımızı faşist gerici uygulamaya tepki vermeye çağırıyorum. “ dedi.

Ulusal Kanal - 03 Ağustos 2013

*** *** ***

milleten korkuyorlar sallayalim gitsin hasan basri ozbey

İŞÇİ PARTİSİ, AYDINLIK VE TGB YÖNETİCİLERİ DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

5 Ağustos Silivri Özgürlük Buluşmasını kanunsuz biçimde engelleyen AKP iktidarı bununla yetinmeyerek İşçi Partisi Ankara ve İstanbul İl Başkanları ile Aydınlık ve TGB yöneticilerini gözaltına almıştır.

Gözaltının gerekçesi “adil yargılamayı ihlal etmek” iddiasıdır.

Tayyip erdoğanların adil yargılamadan söz etmeye hakları yoktur.

Kanunsuzluğa batmışlardır.

Özel yargılarını kurmuş ve yargı terörü uygulamaktadırlar.

Türk Milletinin bu kanunsuzluklara isyanını bastırmak için şimdi de kanunsuz gözaltılara başvurmaktadırlar.

Suçlarını büyütmektedirler.

Arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır.

Gözaltılar, aramalar, baskılar bizi yıldıramaz.

Yüzbinler gelecekti, şimdi milyonlar 5 Ağustos’ta İstanbul’da buluşup halkın mahkemesini kurup, Türk Milletinin hükmünü açıklayacaktır.

Milletten korkmaktadırlar.

Sallayalım Tayyip yıkılıyor!

İşçi Partisi - 03 Ağustos 2013

*** *** ***
MEYDAN OKUYORUZ, İŞÇİ PARTİSİ GÖREV BAŞINDADIR!

Ulusal Kanal'a canlı telefon bağlantısıyla katılan İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Öbey, “Meydan okuyoruz. 5 Ağustos’ta İstanbul’dayız” dedi.

Hasan Basri Özbey, "Atatürk Cumhuriyet'ini, milli devleti imha ediyorsunuz. Biz hangi devleti zaafa uğratıyoruz. Siz Türkiye'yi bölme suçunu işliyorsunuz. Buradan hükümete sesleniyorum. Ey hakim sen Türkiye'nin hakimisin böyle bir karar veremezsin. 5 Ağustos'ta Silivri'deyiz bu kararı tanımıyoruz. Siz garimeşrusunuz. Yıkılacaksınız, sizi yıkmak için ayağa kalkan halkı dırduramayacaksınız” dedi.

5 Ağustos'ta Tayyip Erdoğanları'ın mahkum etmek istediği Atatürk Cumhuriyeti'ne sahip çıkmak için Siliviri olacaklarını belirten Özbey şöyle konuştu

"BİZ ÇEVİRDİĞİNİZ HER YERİ SİLİVRİ'YE ÇEVİRİRİZ"

“Vatanseverleri bayilerdeki Aydınlıkları bitirmeye ve yaptıkları hataları yüzlerine çarpmaya davet ediyorum. Yapılan bu operasyonlar, bu hukuksuzluklar bizi büyütüyor. Herkesin seyahat, düşünceyi ifade hakkı vardır. Özgürlüğü kısıtlanan hiçbir yurttaşımızı gözardı etmeyeceğiz. Bizi çevirdiğiniz her yeri Silivri'ye çeviririz. Bu yaptıkları bizi Yüce Divanda yargılayın demelerinin açık şeklidir.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, İşçi Partisi, Aydınlık, Ulusal Kanal ve TGB yöneticilerine bu sabah yapılan 5 Ağustos operasyonuna ilişkin Ulusal Kanal'a bir açıklamda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın açıklaması şöyle:

"Bir terör ortamı estirmeye çalışıyorlar. Bizleri korkutup vazgeçirmek istiyorlar. Bir demokratik muhalefet bloğunun önünü kesmek istiyorlar. Bu çabalar sonuç getirmeyecek. Faşizmin saldırılarına boyun eğmeyeceğiz. Biz 5 Ağustos çağrımızda ısrarlıyız. Ben orada olacağım, milletvekillerimiz orada olacak. Hangi baskınları yaparlarsa yapsınlar. Bütün demokratik kuruluşlara sesleniyorum. Bu yaşananları gördükten sonra bir kez daha kararlarını gözden geçirsinler. Bu saldırılara karşı bugün ses çıkarmazsak faşizmin zulmü gelip onları da yakalayacaktır. Korkmayın korktuğumuz sürece zalimlerin saldırısı sürecektir. Biz korkmuyoruz. 5 Ağustos pazartesi günü Silivri'deyiz."

SUÇA ORTAK OLUYORLAR!

Aydınlık Gazetesi Genel Müdürü ise Ulusal Kanal’a yaptığı değerlendirmede,"Vali Mutlu piyondur. Açıklama yaparken elinin ayağının titremesinden belli. Açıklamayı önüne koymuşlar, yap demişler. Yalnız Erdoğanların suçuna ortak oluyorsun. Bir an önce bu yoldan dönmelisin. Bu yaptıkların onlarla aynı kaderi paylaşmak anlamına geliyor. Yargılanırken dosyalarınızın yanına bu suçu da eklemeyin." dedi.
     
İşçi Partisi - 03 Ağustos 2013

Son Yazılar