Baykal’ın Genel Başkanı olmadığı bir CHP, ABD’nin planıdır.

Baykal Cumhurbaşkanı olsun mu?

Peşin yanıtlayayım: AKP seçecekse olmasın. Hele Baykal’ın Cumhurbaşkanlığı, ABD’nin, “Silivri’ye gönderemedik, bari Çankaya’ya gönderelim, sesini öyle keselim.” planıysa hiç olmasın.


“Hele dur; şu anayasa değişiklikleri referandumda evet oyu alsın, CHP, senin yokluğunda 18 parçaya bölünsün, partililerin yarısı küssün gitsin, kalanı da sessiz sedasız gidişatı seyretsin. Biz de rahat rahat şu Cumhuriyeti yıkalım.” şeklinde bir planın ucundaysa Cumhurbaşkanlığı, hayır! Baykal Cumhurbaşkanı olmasın!

Odatv’de yer alan bir haber, Baykal’ın vereceği karar konusunda kuşku doğurdu. Habere göre, İstifa ettikten sonra Baykal, evinden ilk çıktığında, kendisine uluslar arası ilişkiler konusunda danışmanlık yapan Petek Gürbüz’ün Annesinin cenazesine gitti. Oradan da petek Gürbüz’ün evine, başsağlığına.

Eee, Ne var bunda? Şu var: Petek Gürbüz, halen ABD’de yaşayan Eski MİT (Belki de yeni CIA) görevlisi Mehmet Eymür’ün oğluyla sözlüdür veya nişanlıdır.

Bu başsağlığı ziyareti, Baykal’a ABD’den haber ulaştırılmasını mı sağladı? Durum böyleyse, Baykal bu habere ne kadar itibar edecek? Meydan okuması, Cumhurbaşkanlığı teklifini alana kadar mı sürecek?

Neredeyse tüm basın ve yayın organlarının yazarları Baykal’ın yerine bir genel başkan arayışı içine girdi. Hepsi Baykal’a Genel Başkanlığa geri dönmemesini öğütlüyor. Cumhurbaşkanı olması konusu henüz yaygın olarak dillendirilemeye başlanmadı. Ama ona da sıra gelecek.

Bu gelişme de gösteriyor ki, Baykal’ın Genel Başkanı olmadığı bir CHP, ABD’nin planıdır. Baykal’a yapılan saldırı, Cumhuriyetin temel değerlerini tamamen ortadan kaldırma planının önündeki tek engel olan CHP’yi etkisizleştirme projesidir. Baykal’ı ekranlardan hakla seslenemez duruma getirme planıdır.

CHP’lilerin önündeki görev, Deniz Baykal’ı Kurultayda yeniden Genel Başkan seçmektir. Baykal’ın yerine yeni birini seçmek, “Çayı geçerken at değiştirmekten” öte, Türkiye Cumhuriyetini yıkma planlarının önündeki tek engeli de etkisizleştirme anlamı taşıyacaktır.

Deniz Baykal da “Bu bir meydan okumadır” sözünün arkasında durmalı, meydan okumanın gereğini yapmalıdır.

Ender ERDEMİL - 16.05.2010 - İlk Kurşun
http://www.ilk-kursun.com/

Son Yazılar