silivri onu 5agustosta silivriye 

5 Ağustos Silivri!

5 Ağustos 2013 de, yurtseverlerin tutsak edildiği Silivri’de, Ergenekon davasının karar duruşması olacak.

Yurtseverler yine Silivri’ye akacak .

13 Aralık da, 8 Nisan da olduğu gibi, Silivri mahkemesi yolunu yüzbinler dolduracak.

Daha önce Silivri’ye mahkemeye gelen yurtsever CHP Milletvekilleri sağolsunlar, varolsunlar eminim yine Silivriye gelecekler, AKP faşizmine, hukuksuzluğa karşı direnen Halk’la buluşacaklar.

*** *** ***

CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar Türk Halkını Ergenekon Davası’nın karar duruşmasının görüleceği 5 Ağustos günü Silivri’de olmaya çağırdı.

Sayın Acar, “Silivri, Türkiye’de adalet isteyen, hak isteyen, birazcık vicdanı olan herkesin gidip orada yerini alması ve halkın kararlılığını bildirmesi için toplanılacak yerdir. Orada toplanılmasını tüm yurttaşlardan talep ediyorum” diye konuştu. (*1)

Silivriye gelen CHP Milletvekillerinin 5 Ağustos’ta halkı, yurtseverlerin tutsak edildiği Silivri’ye, Ergenekon davasının karar duruşmasına çağırmaları doğrudur, yurtsever duruşlarından dolayı kutlarım.

Ancak, halkımızın yanısıra CHP Genel Merkezi ve CHP örgütlerine de bu çağrıyı yapsalar çok daha etkili olmaz mı?

İşçi Partisi var gücüyle, bütün gövdesiyle, Türkiye’nin her yerinde açtığı stantlarla, imza masalarıyla, basın açıklamaları ile 5 Ağustos Silivri duyurusu ve çağrısı yaparken, Silivri'ye gidişi, gidecekleri belirlerken, belirli sayıdaki yurtsever CHP Milletvekilinin, bireysel düzlemde kalan Halk’a yönelik çağrıları, CHP örgütlerini ne kadar harekete geçirebilir ?

Örgütsel yani kurumsal olarak çalışmanın başına geçmeyen CHP Genel Merkezi ve CHP örgütlerinin Halk’a ve Silivri’de tutsak olan iki CHP milletvekili Balbay ve Haberal’a oy veren tabanlarına bir borcu yok mu ?

Ayşe MERAL - 26 Temmuz 2013

Son Yazılar