polis beraberinde satirli serserileri getirdi225

Eli satırlı ve sopalılar polisle birlikte direnişçilere saldırdı!

Taksim’de polisin yurttaşlara gaz bombası ve basınçlı suyla yaptığı sert müdahale sırasında ilginç görüntüler de ortaya çıktı.

Polisin ara sokaklara müdahalesi sırasında elinde sopayla yurttaşlara küfür savuran bir kişi kameralar tarafından kaydedildi.

Hareketlerinden sivil polis olduğu düşünülen eli sopalı kişi, yurttaşlara küfürler savurdu.

Polis memurlarına talimat verdi.

Çevik kuvvet polisinin yardım istemesi sonrası polisin sırtındaki gaz bombasını çevik kuvvete verdi.

*** *** ***

Vali Mutlu’nun "titiz" polisleri!!!

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Taksim Gezi direnişi sırasında bir yandan resmi Twitter hesabından polislerine “titizlik” ve sağduyu çağrısı yaparken bir yandan da direniş sırasında polislerin hemen yanlarında eli sopalı ve satırlı kişilerin estirdiği terörü görmezden geliyor.

Taksim’de amaçları yalnızca Gezi Parkı’nın açılması taleplerini kamuoyu ile paylaşmak olan pasif eylemcilere orantısız bir şekilde tazyikli su ve biber gazlı polis müdahalelerinin ardından Vali Hüseyin Avni Mutlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan gerçeklikten çok uzak paylaşımlarda bulundu. İşte Vali Mutlu’nun tweetleri ve somut gerçekler.

Taksim olaylarının yoğunlaştığı akşam saatlerinde Vali Hüseyin Avni Mutlu Twitter’dan , “Bu tür saldırı girişimlerine karşı polisimiz, görevini dikkatle ve titizlikle sürdürecektir” paylaşımında bulundu.

Oysa Mutlu’nun attığı bu iletinin tersine ortada ne bir titizlik vardı ne görevini dikkatle yapan polis.

Kameraya yansıyan görüntülerde sabit olduğu üzere eli sopalı ve satırlı kişilerin polislerle aynı safta olduğu görülmektedir.

Ulusal Kanal - 07 Temmuz 2013

Taksim'de elindeki satırla yurttaşlara saldırdı!

{youtube width="600" height="480"}e5fGb3U5p-U{/youtube}

 


Eli sopalılar polisle birlikte direnişçilere saldırdı!

{youtube width="600" height="480"}GtbKiI2TrLA{/youtube}

 

Son Yazılar