nato turk pilotlarini yem yapiyor225 

NATO, Türk pilotlarını yem yapıyor!

Rusya’nın, F-16 savaş uçaklarının şifrelerini çözmesi üzerine NATO, bölgedeki uçuşlarda Türk pilotlarını kullanmaya başladı. Kaynaklar, ‘NATO, Türk pilotları yem yapıyor’ dedi.

Bölgemizde ABD-Rusya gerilimi sürerken uçuş güvenliğinin kalmadığı; NATO’nun, Türk pilotları yem olarak kullandığı bildirildi.

Aydınlık’ın edindiği bilgilere göre, F-16 savaş uçaklarının şifreleri, Rusya tarafından çözüldü. Rusya’nın bu şifreleri çözmesinden sonra bölgede uçuş güvenliği kalmadı. İran, Suriye, Irak, Karadeniz hattı sıkıntılı hale geldi. Bu durum üzerine NATO, bölgedeki uçuşlarda Türk pilotlarını kullanmaya başladı. Bu durum Afganistan için de geçerli.

‘Kaç F-16 vuruldu?’

NATO’nun bölgede keşif uçuşlarında Türk uçaklarını ve Türk pilotlarını kullanmaya başlamasından sonra çok sayıda savaş uçağının vurulduğu öğrenildi.

Aydınlık’a bilgi veren kaynaklar, şu ifadeleri kullandı :

“Suriye, İran üzerinde, Karadeniz’de vurulan uçaklar var. 12 bin fit yükseklikte hedef olan uçaklar bulunuyor. İran hava sahasında yara alan ve Türk pilotun kullandığı savaş uçağı ciddi sıkıntı yarattı. Bu uçak yakında havaalanları varken İncirlik’e indi. Çok anlamlı.”

Amanos’a düşen uçak!

Suriye hava sahasında düşen ve pilotu şehit olan uçağa dikkat çeken kaynaklar, “Amanos dağlarında düşen uçağın da araştırılması gerekir” dedi. Türk pilotların tedirgin olduğunu kaydeden kaynaklar, “NATO resmen Türk pilotları yem yapıyor” şeklinde konuştular.

Havaalanında bekleme!

Öte yandan NATO’nun bir süreden beri alarm durumuna geçtiği vurgulandı. 26 Haziran günü bölgede ilginç bir durum yaşandığını açıklayan kaynaklar, “O gün öğleden sonra 3-4 saat hiçbir NATO uçağı havalanmadı. Nedeni açıklanmadı ama uçaklar havaalanında bekletildi. Bu, normal bir durum değil” bilgisini verdiler.

Ek maaşla hizmet!

Bu arada NATO’nun, ABD ve diğer NATO üyesi ülkelerin pilotlarını korumak için, Türk pilotlara yüksek ek maaş vererek NATO’da görevlendirdiği iddia edildi. Bu pilotların NATO emrinde çalıştığını ve tehlikeli işlerde kullanıldığını vurgulayan kaynaklar, Afganistan’da Türk birliği dışında NATO askeri olarak operasyonel görevlerde kullanılan Türk askerleri olduğunu ifade ettiler. Bu operasyonlar sırasında yaşamını yitiren ve yaralananlar da olduğunu belirten kaynaklar, bunların gizlendiğini öne sürdüler.

Aydınlık - 01 Temmuz 2013

Son Yazılar