molotof atan acemi cevik kuvvet polisi225

Çevik Kuvvet Şube Müdürü Neyi İtiraf Etti?

Destan yazıyorsunuz!

3 kişinin hayatını kaybettiği, binlerce kişinin yaralandığı olaylar sonrası polislere emniyetten "Çanakkale destanından sonra 2. destanı sizler yazıyorsunuz” şeklinde “moral mesajı” gönderildiği iddia edildi.

Eylemler sırasında Hatay’da Abdullah Cömert, İstanbul’da Mehmet Ayvalıtaş, Adana’da polis memuru Mustafa hayatını kaybetmişti. Son olarak Ethem Sarısülük’ün de beyin ölümünün gerçekleştiği haberi gündeme düştü.

cevik kuvvet itiraf destan yaziyorsunuz225

Radikal Gazetesi'nden İpek İzci'nin haberine göre,

Çevik Kuvvet Şube Müdürü Fatih Sarıyıldızın,

13 Haziran Perşembe günü saat 17.03’te İstanbul’da görev yapan çevik kuvvet polisine “Çanakkale destanından sonra 2. destanı sizler yazıyorsunuz” şeklinde bir mesaj gönderdi.

"Çanakkale Destanı'ndan sonra 2. destanı sizler yazıyorsunuz"

“Çevik Kuvvetimizin kahraman evlatları!” şeklinde başlayan mesaj şöyle devam ediyor:

“Çanakkale Destanı'ndan sonra 2. destanı sizler yazıyorsunuz. Molotofla kolu yanan kardeşimiz kolu sargılı göreve koşuyor... Düğününü yapan kardeşimiz ertesi gün çıkıp geliyor... Birçok yaralı kardeşimiz raporunu kullanmak istemiyor... 16 gündür çok az uyuduk. Çoğu zaman yemek yiyemedik. Hep birlikte zor şartlarda görev yapmaktayız. Kahramanlarla dolu şubede görev yapmaktan onur duyuyorum. Sizleri yetiştiren ana-babalarınızın ellerinden sizlerin alınlarından öpüyorum.”

"Sivil olan hiç kimseyle diyaloğa geçmeyin"

Saat 23.17’de "iemcevikkvvt" ismiyle gönderilen bir diğer mesajda ise şu ifadelere yer veriliyor:

“Personelimizin dikkatine; bu süreçte gösterici vatandaşların iyi niyet yaklaşıp personelimizle diyaloga geçerek konu ile ilgili olan duygu, düşünce ve izlenimleri gizlice ses ve görüntü olarak kayıt yaptığı ve yayınladığı tespit edilmiştir. Bundan dolayı hiçbir personelimizin sivil olan hiç kimseyle iyi niyetli olduğunu gösterse bile diyaloga geçmemesi gerekmektedir.”

Polis Memuru : "2. Çanakkele diyerek gaz verilmeye çalışılıyor"

Söz konusu mesajı basına ulaştıran çevik polis A., “2. Çanakkale diyerek gaz verilmeye çalışılıyor. Aynı zamanda personel çok yorgun ve şubeye karşı sinirli. Biliyorsunuz, kumanyalar kötü, park köşelerinde, kalkan üstlerinde uyuyor arkadaşlar. Bu siniri yatıştırmak ve gaz vermek için atılmış bir mesaj” dedikten sonra ekliyor:

“Mesajda molotof yiyen arkadaş göreve koştu geldi. Evlenen arkadaşlar hemen geldi deniyor. Oysa tam tersi. Kimse rapor almasın diye baskı yapılıyor. Düğün izni 7 gündür ama 2 günde yap gel deniyor. Arkadaşlar istedikleri için değil ona mecbur bırakıldıkları için geliyorlar göreve.”

Odatv - 14 Haziran 2013

İşte çevik kuvvet polislerinin telefonlarına gönderilen mesajlar :

cevik kuvvet itiraf1

cevik kuvvet itiraf2


Y   o   r   u   m   l   a   r  :

Misafir - ayyıldız

Molotofla kolu yanan kardeşimiz kolu sargılı göreve koşuyor..bu cümleye takıldım.

molottan sadece toma yandı.

yoksa o provakatör diye ortaya çıkanlardan birinin elinde molotof patladı.

yoksa o kişi polis mi?

2013-06-14 12:28:19

*** *** ***

teleskope

Tayyibin polisi ne bekliyordunuz...

2013-06-14 12:25:17

*** *** ***

Misafir - bharing

Anzak mı olduk şimdi? Yuh demek isterim şahsen...

2013-06-14 11:58:28

*** *** ***

Misafir - md

Bu mesajları atan ya geri zekalı ya da tarihten özellikle Çanakkale Savaşlarından bihaber zavallı.Bilmiyor galiba Çanakkale'de geçit vermeyen TÜR ORDUSU,saldıranlar ise batının haçlı ordusu.Bu beyefendi kendini acaba nerede görüyor....

2013-06-14 11:36:46

*** *** ***

Misafir - Merkez

Elinde silah olmayan vatandaşlara karşı mı destan yazmışlar. Varsa bir destan yazmak isteyen biri aha... PKK orda elini kolunu sallayarak yayla şenliklerine katılıyor...

2013-06-14 11:27:08

*** *** ***

Misafir - Berk

Gezi parkina yapilan müdahelenin ardindan vali Mutlu´da ayni seyleri söylemedi mi. Bütün polisleri kutlayip gözlerinizden öpüyorum demedi mi. Simdi twitterdeki arkadaslariyla show yapiyor. Neymis efendim gezi parkindaki genclerle görüsüyormus...

2013-06-14 11:20:36

*** *** ***

Misafir - Göknar

canakkale zaferini halk cocuklari Mustafa Kemal'in deyisi ile "Memetcik" yapti!! Cevik kuvvetlerin halk ile ne ilgisi var! Giyimleri, silahlari, tavirlari ABD yetistirmesi bir ordu?? Cevik kuvvet sube müdürü ingilizlerin yazamadigi destani ABD nin yazacagini mi saniyor???

2013-06-14 11:15:19

*** *** ***

Misafir - murat

çarşının elindeki polis pantolonu olan fotoğrafıda koyun bence cuk oturur!

2013-06-14 11:13:11

Son Yazılar