redhack ezilenlerin dostu225 

RedHack - Hatay Reyhanlı Askeri İstihbarat Belgeleri!

Elimize mail yoluyla geçen Hatay Reyhanlı patlamasına ait Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığının "gizli" belgelerini yayımlıyoruz.

Reyhanlı halkını sadece bombalar değil, sansür de katletti.

İstihbaratı çok önceden alınan bombaları eğer "sırf savaş çıksın" diye halkın arasına salarsanız, böylece birileri de oyununuzu bozar.

Gerçekleri birilerinin ulaştırması lazımdı, biz de bunu yapıyoruz.

Korkmuyoruz çünkü hayat korkakları affetmez.

Edit : Belgelerde patlamadan önce patlamanın beklendiği, göz yumulduğu, patlama ardından olayların Alevi dedelere, Sol örgütlere ve Suriye devletine yıkılmaya çalışıldığı açık bir şekilde görülüyor.

Tarihlere dikkat ederek incelerseniz olayın ne olduğunu rahatca kavrayacaksınız..

Okuyalım yayalım..

http://redleaks.blogspot.fr/2013/05/Hatay-Reyhanli-Askeri-Gizli-Yazismalar.html

Elinizdeki belge ve bilgiler için :

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Halk için Hack
Hak yiyen, Hack yer!
REDHACK
Kızıl Hackerlar
1997-2013

reyhanli istihbatat belgeleri1

reyhanli istihbatat belgeleri2

reyhanli istihbatat belgeleri3

reyhanli istihbatat belgeleri4

reyhanli istihbatat belgeleri5

reyhanli istihbatat belgeleri6

reyhanli istihbatat belgeleri7

*** *** ***
İlgili Haberler :

Beşir Atalay, Redhack'in belgelerini reddetmedi : Bilgimiz dahilindeydi!

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Redhack'in Reyhanlı ile ilgili açıkladığı jandarma istihbarat belgelerini bildiklerini ve "El Kaide'ye zaten operasyonlar yaptıklarını" söyledi

İSTANBUL - Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen 38. Uluslararası İnsan Hakları Federasyonu Kongresi sırasında gazetecilerin soruların yanıtladı.
Atalay, Redhack'in Reyhanlı saldırılarının Suriye 'deki silahlı muhaliflerden El Nusra cephesi tarafından düzenlenmiş olabileceğini gündeme getiren belgelerle ilgili görüşlerini soran gazetecilere 'bu istihbaratları zaten takip ettiklerini' söyleyerek yanıt verdi.

Hükümet üyelerinin saldırıları daha önce Suriye yönetimine mal eden açıklamalarının aksine El Nusra olasılığını kabul eden Atalay şunları söyledi, "Bu konular güvenliğin özel konularıdır. Yani biz terörün tespitine karşı oldukça duyarlıyız. El Kaide konusunda Türkiye daha önce çok önemli operasyonlar yapmıştır. Başka şeyler de var. Hatay'da dün bir grup gözaltına alındı. O da bir istihbarat sonucu. Takip ediliyordu zaten. Özellikle kamplara dönük bazı eylemlerden endişe ediliyordu. Güvenliğin yürüttüğü bazı çalışmalar var" yanıtını verdi.

Beşir Atalay, "Reyhanlı saldırıları istihbarata rağmen neden durdurulamadı?" şeklindeki soruya ise, "O konuda bazı iddialar var. Bizim bu konularda her zaman yaptığımız bir şey vardır; Bunları ayrıntılı şekilde inceletmek. Başbakanlık Teftiş Kurulu görevlendirildi. İçişleri Bakanlığı müfettişleriyle birlikte bu konuda çalışma yapacaklar. Ondan sonra biz bu konularda bir ihmal var mı göreceğiz? İnceleme yapmadan hüküm vermemiz doğru olmaz" şeklinde konuştu. (DHA)

23/05/2013 - Radikal

*** *** ***
Redhack gizli belgeleri açıkladı!

Reyhanlı'dan 16 gün önce yazılan bilgi notu'nda saldırı uyarısı yapıldı !

Jandarma İstihbaratı, Reyhanlı saldırısının El Nusra Cephesi adlı terör örgütü tarafından gerçekleştirildiğini tespit etti. Redhack'e sızdırılan belgede, El Nusra Cephesi üyesi teröristlerin 3 araca bomba düzeneği yerleştirdiği ve bu araçların Türkiye'ye yönelik eylemlerde kullanacağı uyarısına yer verildi.

Jandarma'nın Reyhanlı saldırısının failinin El Kaide'yle bağlantılı El Nusra terör örgütü olduğunu gösteren "bilgi notu" ortaya çıktı. Belge Redhack adlı hacker grubu üzerinden sızdırıldı.

"Gizli" ibareli belge, ismi gizlenen bir İlin Jandarma Komutanlığı tarafından 20 Mayıs 2013 saat 21.13'te aynı ilin Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı'na gönderilmiş.

"C faaliyetleri başlıklı belgede; "El Nusra terör örgütü militanlarının Suriye'nin Rakka şehrinde üç aracın içine patlayıcı yükledikleri ve bu araçların Türkiye'ye yönelik bir saldırıda kullanılacağı" belirtiliyor. Jandarma'nın resmi yazısı, saldırı bilgisini içeren "bilgi notu"nun 25 Nisan'da yani patlamadan 16 gün önce hazırlandığını ortaya koyuyor.

... 25 Nisan 2013 tarihinde alınan (Suriye ülkesi Rakka şehrinde El Nusra Cephesi içerisinde faaliyet gösteren şahıslarca 23 Nisan tarihinde Mazda 323, KIA Rio ve markası modeli tespit edilemeyen bir araçla birlikte toplam üç araca bomba düzeneği yerleştirildiği, bu araçlar ile ülkemize yönelik bir saldırıda kullanılacağı) konulu bilgi notunda geçen eylem planlaması...

Belgenin ilk bölümünde Hatay İl Jandarma Komutanlığı'nın Suriye'de faaliyet gösteren El Kaide terör örgütüne patlayıcı yapımında kullanılan malzemelerin Türkiye'den göndermesiyle ilgili istihbarata da yer veriliyor. Ardından da El Nusra'nın Türkiye'ye yönelik saldırı ihtimaline dikkat çekilerek iki istihbarat arasında bağlantı olabileceği değerlendiriliyor.

Belgede "İlçe Jandarma Komutanlıkları, Jandarma Karakol komutanlıklarına ulaştır" emri veriliyor.

25 Nisan 2013 tarihli bilgi notunun kime ait olduğu ve hakkında bir işlem yapılıp yapılmadığı ise bilinmiyor.  

Ulusal Kanal - 22 Mayıs 2013

Son Yazılar