hatayda ozgur suriye ordusu saldirisi225 

Reyhanlı’da Patlayan Bombalardan BOP Eşbaşkanlığı Sorumludur!           

İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, Reyhanlı’da meydana gelen terör saldırısını değerlendirdi.

Olayda yaşamını yitiren yurttaşlar için başsağlığı, yaralananlar için acil şifalar dileyen Özbey, Reyhanlı’da terör bombalarının patlatılması ve çok sayıda yurttaşımızın ölümü ve yaralanmasından BOP Eşbaşkanlığı’nın sorumlu olduğunu belirtti.

AKP iktidarının sınırları terör örgütlerine teslim edip güvenlik güçlerinin görevlerini yapmalarını önlediğini belirten Özbey;

“Terör kamplarını açıp çapulcuları besleyen, teçhiz eden ve ellerine mühimmat vererek, dost Suriye’nin üzerine salanlar, komşuya ihraç ettikleri terörü ülkemize de taşımışlardır” dedi.

Tayyip Erdoğanların, ABD ziyareti öncesinde Suriye’ye karşı harekatın taşlarını döşediklerini söyleyen Özbey;

“Olay anlaşılmadan, Almanya’dan Suriye’yi tehdit eden açıklamalarda bulunan Davutoğlu provokasyondaki rolünü açığa vurmuştur” dedi.

Özbey sözlerine şöyle devam etti;

“AKP iktidarının, ABD hesabına yürüttüğü Suriye’ye düşmanlık operasyonu Türkiye’yi daha büyük tehlikelere sürüklemektedir. Hatay, Gaziantep, Şanlı Urfa’yı yaşanmaz hale getirmişlerdir”.

Başından bu yana Suriye’nin güvenlik ve bütünlüğünün Türkiye’nin güvenlik ve bütünlüğü olduğunu ısrarla söylediklerini belirten Özbey;

“ABD planı doğrultusunda aldıkları görevin gereği açılım adıyla Türkiye’yi bölme planlarını yürütenler, komşumuz Suriye’yi de bölme girişimine hız vermişlerdir” 

“Erdoğan ve Davutoğlu istifa etmelidir. Terör kampları derhal kapatılmalı, çapulcular sınır dışı edilmelidir”

“Tayyip Erdoğan - Abdullah Gül iktidarı, Türkiye ve bölgemiz için güvenlik sorunudur. Türkiye’nin bütünlüğü ve güvenliği, komşularımızın güvenliği ve bölgemizin huzuru için BOP Eşbaşkanlığı yönetimine son vermek, acil ve yakıcı görev olarak Türk Milletinin önündedir. BOP Eşbaşkanlığı yıkılacak, Türkiye, Suriye, Irak ve İran’ın birlik ve dayanışma içinde oluşturacakları Batı Asya Birliği, bölgemizdeki ABD güdümüne son verecek, barış ve refahı hakim kılacaktır” dedi.

İşçi Partisi Genel Başkanvekili
Hasan Basri ÖZBEY - 11 Mayıs 2013
http://ip.org.tr/

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz: 30-40 civarında ölü olduğu söyleniyor!

{youtube width="640" height="480"}QNCyxOjX7eM#!{/youtube}

Son Yazılar