tsk cekiliyor225 

TSK Çekiliyor!

Şırnak ve Irak sınırındaki asker tank ve mühimmatın Batı illerine sevkiyatı başladı. PKK yöneticileri, masaya oturma şartlarını 3 maddeye bağlamıştı :

 1. Kürt kimliği anayasaya girecek.

2. TSK bölgeden çekilecek.

3. Güneydoğu’da özerklik uygulanacak.

Şırnak ve Irak sınırındaki birliklerde konuşlandırılan asker, tank ve mühimmat dün konvoy halinde Batı illerine sevk edildi.

AKP ile PKK lideri Abdullah Öcalan arasında yürütülen pazarlık sürecinin sonrasında Güneydoğu’dan Batı illerine askeri sevkiyatlar yapılmaya başlandı.

Şırnak ve Irak sınırındaki birliklerde konuşlandırıldığı bildirilen asker, tank ve mühimmat konvoy halinde Batı illerine sevk edilmeye başlandı.

Şırnak’tan sevkiyat başladı!

Şırnak bölgesinden gelen TIR’lar üzerinde tankların, kapalı kasa kamyonlarda askeri malzeme ve sivil plakalı minibüslerde askerlerin yer aldığı konvoy, Mardin’in Nusaybin İlçesi’nden geçerek bu bölgenin Batısına doğru gitti.

Konvoyun geçisi sırasında sıkı güvenlik önlemleri alınırken, konvoya frekans karıştırıcı Jammerli araçlar da eşlik etti.

Nusaybin’den de TIR’lar Batı’ya hareket etti!

Nusaybin’den bir kaç gün önce Şırnak tarafına boş olarak giden TIR’ların bu kez üzerinde yüklenmiş tanklarla birlikte Batı illerine gittiği görüldü.

pkk degil tsk cekilecek

Pazarlığı Aydınlık duyurdu : PKK değil TSK çekilecek!

AKP ile Abdullah Öcalan arasında yürütülen pazarlık sonrasında yandaş basın organlarında sürekli PKK’nın sınır ötesine çekileceği yönünde yayınlar yapıldı.

Bu yayınlar günümüzde de devam ederken, Aydınlık, pazarlığın perde arkasındaki gerçeği Pazartesi günü “PKK değil TSK çekilecek” manşet haberiyle duyurmuştu.

Haberde Abdullah Öcalan’ın Şubat ayında BDP’li milletvekilleriyle yaptığı görüşmede açıkça “Tek taraflı çekilme olmayacak” ifadesi hatırlatılarak şu önemli vurgular
yapılmıştı :

“Öcalan’ın bu sözleri “açılım”ın somut hedefini ortaya koyuyor. “Tek taraflı çekilme olmayacak” ifadesinin anlamı şu : “TSK da bölgeden çekilecek”. Öcalan,bunun garantisini almış.

İki taraflı ateşkes!

“3 yıl önce PKK yöneticileri,masaya oturma şartlarını 3 maddeye bağlamışlardı :

1. Kürt kimliği anayasaya girecek.

2. TSK bölgeden çekilecek.

3. Güneydoğu’da özerklik uygulanacak.

“BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş Brüksel’de katıldığı konferansta gazetecilerin sorusu üzerine, şu anda çift taraflı bir ateşkesin söz konusu olduğunu açıkladı.

Yani hem PKK, hem de TSK ateşkes ilan etmiş. Şimdi sıra ikinci aşamaya, yani TSK’nın bölgeden çekilmesine gelmiş bulunuyor.”

Aydınlık - 24 Nisan 2013

tsk cekiliyor

Son Yazılar