hedef milli hukumet225 

Milli Merkez Kuruldu! Hedef Milli Hükümet!           

Milli Merkez, 20 bin yurtseverin katıldığı büyük kurultayla kuruluşunu ilan etti. Ankara Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi yapılan toplantıda yurttaşlar binaya sığmadı.

Kurultay bina içinde ve bina dışında toplanan yurttaşların katılımıyla başarıyla tamamlandı.

Çok sayıda siyasi parti, kitle örgütü, sendika temsilcisi ve öncü şahsiyetin katıldığı kurultayda TBMM eski başkanı Hüsamettin Cindoruk, İP Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, E. Devlet Bakanı Ufuk Söylemez, Aydınlık gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, CHP Mİlletvekilleri İsa Gök, Kamer Genç, Ali Haydar Öner, Gürkut Acar, Refik Eryılmaz, ATABE Genel Yayın Yönetmeni Şule Perinçek, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, CHP eski Milletvekili Şahin Mengü'nün aralarında bulunduğu çok sayıda katılımcı konuşma yaptılar.

Toplantı da 26 kişilik Yürütme Kurulu seçildi. Yürütme Kurulu'na temsilciler meclisi üyelerini seçme, il ve ilçelerini belirleme yetkisi verildi.

Toplantının sonunda Yürütme Kurulu üyeleri toplantı salonuna giremeyerek dışarda bekleyen on bini aşkın yurttaşın yanına gitti. Burada Cindoruk, Özbey ve Söylemez yurttaşlara hitap ettiler.

Milli Anayasa Forumu’nda kurulması kararlaştırılan Milli Merkez, “Atatürk’te Birleştik, Milli Merkez’i Kuruyoruz!” sloganıyla Ankara'da toplandı. Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya akın eden yurtseverler sabahın erken saatlerinden itibaren Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi salonunu doldurmaya başladı. Kurultaya binlerce delege katıldı. Delegeler ve yurttaşlar salona sığmadı. Salona sığmayan delegeler ve yurttaşlar salonun dışında halaylar çekerek, marşlar söyleyerek bekledi. Daha sonra bahçeye kurulan sinevizyonlarla salona giremeyen delegeler ve yurttaşlar kurultayı takip etti... Kurultayda başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm devrim şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal marşı okunmasından sonra .Kurultay, “Milli Merkez Milli Hükümet” sloganlarıyla başladı. Salon ve dışarısı sık sık "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Yeminler edildi yıkılacak Silivri” sloganları ile inledi.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’’in, Hasan Atilla Uğur ve Hasan Ataman Yıldırım'ın Silivri Kal’asından Kurultay’a gönderdiği mesajlar okunmasının ardından salonda "yeminler edildi yıkılacak Silivri" sloganları atıldı.

*** *** ***
İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey

28 Nisan 2012’de yine burdaydık. O gün Atatürk’te birleşme irademizi ilan edip çıktık yola. Bir yılda büyük işler başardık. Milletin büyük gücünü ayağa kaldırdık. Büyük Ankara yürüyüşünü başlattık. Ankara Kalesi’ne Türk bayrağını çekmek için Türkiye Ankara’ya yürüyor.19 Mayıs, 29 Ekim, 10 Kasımlarda Cumhuriyet olduk. Hatay’da Suriyeli kardeşlerimize siper olduk. THY direnişinde, 2B kavgasında, BMC işçilerinin yanıbaşında, “taşerona hayır” diyen Zonguldaklı, Lüleburgazlı emekçilerle birlikteydik. 150 merkezde 100 bin yurttaşla bölücü, gerici emek düşmanı anayasaya izin vermeyeceğimizi gösterdik. Silivri kalasının önünde yüzbinler olduk, yeminler ettik, tarih yazdık. BOP Eş başkanlığına asi olduk. Barikatları yıka yıka Ankara’ya yürüyoruz. Birleşe birleşe başardık. Birleşe birleşe büyüdük.

Görevlerimizde o ölçüde büyüdü. İşte şimdi burada o büyük görevleri başarmak için Atatürk’te birleşip, Milli Merkezimizi kuruyor ve bütün dünyaya ilan ediyoruz.

İşçi Partisi başından itibaren Milli Merkez çalışmasının içinde yer aldı. Bundan sonrada bütün gövdemizle yer almaya devam edeceğiz. Milli Merkez, Atatürk’ün büyük birliğini yaratma zeminidir.Milli Merkez, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, İsmet İnönü, Mahmut Celal Bayar, Fevzi ,Çakmak ve Nazım Hikmetleri buluşturan büyük birliğinin zeminidir.

Buradan diğer partilere çağrıda bulunuyoruz: Gelin sizde katılın. AKP PKK koalisyonundan kurtulalım. Ülkemize baharı getirelim.

*** *** ***
Milli Hükümeti kurmak için Atatürk’te birleşiyoruz!

Atlantikte değil Asya’da birleşiyoruz. Seyit Rıza’da, Saidi Nursi’de değil, Atatürk’te birleşiyoruz. Serbest piyasacılığa, uluslararası tekellerle bütünleşmeye karşı, kamucu halkçı ekonomide birleşiyoruz. Türkiye’nin milli sınıflarının, işçi sınıfının, köylülerin, esnaf ve zanaatkarların, kamu çalışanlarının, fikir emekçilerinin, milli sanayici ve tüccarların ortak milli gücünü yaratmak için Atatürk’te birleşiyoruz. Atatrük’te birleşmek iktidara kitlenmektir. Milli Hükümeti kurmak için Atatürk’te birleşiyoruz. Türk’te biz, Kürt’te biz olduğumuz için birleşiyoruz.

Bugünkü parlemento aritmetiği içine sıkışan bütün hesaplar yanlıştır. Tek doğru hesap Türk milleti mevzisine kararlı olarak yerleşmektir.

Bir hafta sonra 1 Mayıs emek bayramı var. Milli Merkezi’mizin bir göreviydi bu 1 Mayıs’ta emekçilerle omuz omuza meydanlarda olmaktır. Cumhuriyet ve emekçi hareketini birleştirmek görevimizdir.

Kurultayımız bu büyük buluşmayı Milli Meclis ve Milli Hükümeti kurma kararıyla taçlandırmalıdır. Milli Merkezi kurduk. BOP EşBaşkanlığını yıkacağız. Milli Meclis ve Milli hükümeti kuracağız. Sözümüz söz. Kararımız karardır. Yolumuz açık olsun. Zafer bizimdir. Ey Türk milleti gözün aydın Türkiye’nin bütün vatanseverleri Milli Merkez’de buluştu.

*** *** ***
Milli Merkez Kurul Başkanı Hüsamettin Cindoruk

Milli Anayasa Forumu bir yılı aşkın bir süredir Anadolu’yu dolaşıyor. Türkiye Cumhuriyeti tehlikeli günler geçiriyor. Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alanlar karşısında Türk milleti dikkatli olmalıdır. Başkanlığını yaptığım TBMM’nin kurulduğu gün , Mecliste Türk milletinin iradesi vardı. O irade bugün de yaşıyor. Milli Anayasa Forumu’nun kuruluş tarihi 23 Nisan 1920’dir. Bugün iktidar rejimi değiştirmek istiyor. Barış sözcüğü etrafında da bir tablo çizilmek isteniyor. Terör örgütüyle müzakere olacak şey değildir. Terör örgütü , şehitlerden, gazilerden özür dilemelidir. Bizim danıştığımız tek kurul aziz Türk milletidir.

*** *** ***
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç

Bugün Türkiye Cumhuriyeti AKP tarafından, emperyalist güçler tarafından yıkılmıştır. Tayyip Erdoğan senin gücün varsa, yiğitsen de ki, “Ben Türkiye Cumhuriyeti’ni kaldıracağım.” Karşımızdaki tehlikeyi atlatmak için iktidar olmalıyız. Bugün Tayyip Erdoğan’a, Abdullah Gül’e Amerika emir veriyor. O yüzden biz birleşeceğiz. Memleketimizi bölmeye çalışanların suratına tokatı atacağız.

*** *** ***
CHP Mersin Milletvekili İsa Gök

Şimdi yeniden Kuvayı Milliye ruhuyla, Atatürk’ün fikirleriyle mücadeleye başlamak gerek. Bu, gayrı milli unsurlara karşı milli bir direniştir.

*** *** ***
CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz

Ülke içeride karanlığa, dışarıda bataklığa sürükleniyor. Biz birlik ve beraberlik içinde hareket edip, Atatürk’te, Cumhuriyet’te buluşmak zorundayız. Buluşurken de örgütlü olmalıyız. Küresel emperyalizmin yerli işbirlikçisi Tayyip Erdoğan hükümeti kardeş Suriye halkına kan ve gözyaşı götürmektedir. Eğer Suriye halkı bu emperyalist savaşa direnirse Tayyip Erdoğan gidecektir. O yüzden Suriye halkının yanındayız. Benim umudum Türk halkıdır. Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır.

*** *** ***
CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar

Mustafa Kemal Atatürk bir kahin gibi 90 yıl once bugünleri tarif etti. Söyledikleri bugün tek tek çıkıyor. Bugün yaşadığımız karşı devrimdir. Türkiye’de hukuk devletini yok ettiler. Milli Merkezi’in kurulması Cumhuriyeti yıkmak isteyenlere karşı bir cephe hareketidir. Milleti harekete geçirecek, kurtaracak tek güç halk hareketidir.

*** *** ***
Şule Perinçek

Mustafa Kemalin askerleri, adı güzel Cumhuriyetimin askerleri merhaba. Biz kadınlar çoktan bu cephede yer aldık. En öndeyiz. Biz bu toplumun efendileri olmuşuz 1920’lerden beri. Bundan vazgeçermiyiz? Benim oğlum da eşim de kardeşim de yeniden Türkiye işgalden kurtulsun diye içeride. 1920’de Türkiye’nin önünde tek seçenek vardı. Bunu gerçekleştirdik. Bugün de tek seçeneğimiz var. O zaman bu Milli Merkezi güçlendireceğiz. Biz şikayet etmeyeceğiz. İşte halkımız bu. Yüz yıllarca başkaldırmış halkın evlatlarıyız. Kim benim başımı yeniden o çuvalın içine sokabilir? Somut çözümler üreteceğiz. Mahallelerde iktidar olacağız. Milli Merkez’I örgütleyeceğiz, Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz.

*** *** ***
Aydınlık gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel

Bugün coşkumuzla ezdik geçtik. Onların toplantılarındaki tereddütü, korkuyu gözlemleyin. Bizim fedai arkadaşlarımız o ruh halini çok güzel anlatıyorlar. Biz coşkumuzla galip geldik. Bu toplantı herhangi bir konferans değil, bir diriliş toplantısıdır. O dirilişi 19 Mayıs’ta ilan ettik. Mesele bu kitleyi iktidara nasıl taşıyacağız? Bu toplantı Türk milletinin tarihin öznesi olmaya karar verdiği toplantıdır. Bu kararı Erzurum ve Sivas’ta almıştık. Biz yapacağız tarih de bizi yazacak. Bu kararlılıktan gelen mesajları benimseyeceğiz. Safları sıklaştırıyoruz. Omuz omuza savaşacağız. Tek takılan yalnız kalır. Tarihin çöp tenekesine gider. Ama burdaki barikatları yıkma iradesiyle birleşmek gerekir. AKP karşıtlığında birleşmi,yoruz. Biz mafia tarikat rejimini kökünden yıkacağız. Yepyeni bir devrimle Cumhuriyet devrimini tamamlamada birleşiyoruz. Milyonları ayağa kaldıran mitingler yaptık. Bu meydanlardaki ruh halini kürsülere yansıtacağız. Farklı farklı yerlerde konuşmayacağız. Tereddüt eden tasfiye olur. Ben lokomotifim dönemini kapattık. Bu heyet herşeyi göze aldı. Bu süreçte eğer olağanüstü dönemdeysek olağanüstü tavırlar göstermeye hazırsak o tavırlarda ne zaman ne yapacağımızı hep birlikte belirleyeceğiz. Bugün Milli Merkez bu yüzden var. Sokakta hakkını talep eden emekçiler bu Masada olmazsa kazanamayız. O emekçileri yanlarımıza oturtacağız. Bu süreçte herkes ayağa kalkacak. Ahmet Necdet Sezer ayağa kalkacak. Diyecek ki, ey milletim ben TC’nin son Cumhurbaşkanıyım ve sizinle birlikte meydana çıkacağım diyecek. Halkımız bize güvendi. Bu güveni boşa çıkartmayacağız. Taarruz yapacağız dedik. Taarruz dönemi geldi. Taarruz dediğimiz iktidardır. Yumuruğumuzu vurup iktidarı alacağız. Biz düzenli bir orduyuz. O yüzden Milli Merkez zorunluluktu. Bu 1 Mayıs’ta Tandoğan’da etkili bir miting yapamazsak taarruz yapamayız. Mayıs ayını eylem ayı ilan edelim. 19 Mayıs bambaşka olacak. Taarruzu yapacak olan teşkilattır. İl ve ilçelerde yeni görevler üstlenmemiz gerek. Mücadelede 2. aşamadayız. Mücadelede ilçe ve köy Milli Merkez toplantıları yapacağız. Vatanseverliğin kıstası teşkilatlı olmaktır. Bu teşkilatın adresi Milli Merkez’dir. Şimdi ki sloganımız, “Milli Meclis milli hükümet” olsun. Bir yanardağ gibi patlayacağız ve bütün dünya çılgın Türkleri konuşacak.

*** *** ***
TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz

Çok önemli bir 2012-2013’ün final dönemine girmekteyiz. Güzel bir dönem geçirdik. Bu dönem zafer gününe doğru devam ediyor. Onların korktukları şey iktidarlarını yıkacak olmamızdır. Atatürk gençliği zorbaları öyle korkutuyor ki Paris’te bile Bülent Arınç’ın karşısına çıkıyor. 20-25 yaşındaki gençlerin sorularına cevap veremiyorlar. Bunlar gülünecek haldeler. Artık Türkiye Cumhuriyeti’nde korku imparatorluğu paramparça olmuştur. Dünyanın hangi milleti 8 Nisan’da Silivri’ye gidip, atılan biber gazlarına rağmen onları dümdüz edebilir. Hayatımızın en onurlu İstiklal Marşı’nı okuduk. Bu gücün karşısında kimse durabilir mi? Onların Akil Adamları 15-20 kişiye konuşuyor. Birde şu salona bakın. Ayağa kalkan bu büyük iradenin karşısında duramayacaklar. Üzerimizdeki büyük yükü hep beraber aşacağız. Biz TGB olarak daha fazla görev daha fazla sorumluluk istiyoruz. Bunlara hazırız. Hasan Tahsin olamaya da Kubilay olmaya da Mustafa Kemal olmaya da her zaman hazırız. Bugün Tayyip Erdoğan’ın Anıtkabir’e gitmemesinin nedeni ses kısıklığıymış. Buradaki rüzgar onların sesini daha da kısacak. 1 Mayıs’ta İstanbul’da Taksim’de Ankara’da Tandoğan’da olacağız. 1 Mayıs’tan sonra da çok büyük bir yürüyüş bizleri bekliyor. Bu eylemlerin sonunda ulaşacağı nokta Atatürkçülerin iktidarıdır.

*** *** ***
İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal

Onların Akil Adamları, bizim de asil ve adil adamlarımız var. Üstelik bizim Asil adamlarımız onlar gibi koruma eşliğinde gezmiyor. Bugün öfke doluyor insan. Emperyalistler yedikleri tokadı hazmedemeyip 90 yıl sonra yerli işbirlikçileriyle saldırıyor. Kahramanlar hain, hainler kahraman haline getirildi. Bu topraklar Cumhuriyet’e ve Atatürk’e meydan okunacak topraklar değil. Cumhuriyet yenilmez, yenilen işbirlikçi, taşeron iktidardır. Bizim görev belgemiz Bursa Nutku’dur. Vatanımız yoksa geleceğimiz olamaz. Çanakkale’de 12 yaşında şehit olanlar bizi göreve çağırıyor. Ölümden öte köy, Silivri’den öte Cezaevi yok. Milli Merkez, Kurmay olacaktır. Milli Merkezin ilk görevi yarım kalan Cumhuriyet Devrimini tamamlamaktır. Milli Merkez Cumhuriyetin satılan değerlerini geri alacaktır.

*** *** ***
Eski Ekonomi Bakanı Ufuk Söylemez

Buraya vatandaşlar kimseden para almadan, kumanya almadan geldiler. Bugün Ankara’nın üzerinde, Cumhuriyet’in üzerinde kara bulutlar geziyor. Onu üzerimizden atmaya geldik. Bugün Amerikancıların. Sorosçuların, bölücülerin korktuğu şeyi gerçekleştiriyoruz. Atatürk’te birleşin diyoruz. Ortak paydamız Cumhuriyet’in değerleri, Ulus devlettir. Bugün hedefte Türk milleti var. Bugün de demokratik Kuvayı Milliye, Milli Merkez var. Milli Merkez yüzde 100 Atatürkçüdür, yüzde 100 yerlidir. Herkesi bu çatıya davet ediyorum. Milli Merkez’de toplanmayanlar düşmana hizmet eder. Susturamazsın bizi Amerika. Bu topraklarda Mustafa Kemaller bitmez, Mustafa Kemaller yenilmez.

*** *** ***
Milli Merkez Yürütme Kurulu :

Başkan Hüsamettin Cindoruk, üyeler Yekta Güngör Özden, Ali Topuz, Arslan Bulut, Ataol Behramoğlu, Çağdaş Cengiz, Erdoğan Özer, Ferit İlsever, Fevzi Durgu, Göksen Soner, Bendeniz Haluk Dural, İlker Yücel, İsa Gök, Kemal Alemdaroğlu, Kemal Anadol, Mehmet Cengiz, Necla Arat, Nusret Senem, Serhan Bolluk, Sönmez Targan, Şahin Mengü, Şule Perinçek, Türker Ertürk, Ufuk Söylemez, Ümit Ülgen, Zekeriya Beyaz oy birliğiyle seçildiler.

*** *** ***
Milli Merkez Temsilciler Meclisi :

Merkez Yürütme Kurulu’na yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
İl ve İlçe Temsilcilikleri Merkez Yürütme Kurulu’na yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
Merkez Yürütme Kurulu’nun kendisini genişletilmesi için yetki verilmesine oy birliğiyle kabul edildi.

*** *** ***
Milli Merkez Anayasa Forumu Çalışma Raporu :

Bu meclisin yeni bir Anayasa yapma yetkisi olmadığı. Milli Anayasa Forumu olarak doğrudan halka giderek toplantılar düzenledik. Milli Merkez mücadeleyi bütün vatan saflarına yayacaktır.

Katılımcılar dayanışma ile mücadele edilebileceğini Kurtuluş Savaşı’nda çarıklarını paylaşarak vatanlarını savunanların mirasçıları olduklarını kendi aralarında etkinlik giderlerini karşılamak için bağış toplayarak bir kez daha gösterdiler.

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde ki toplantıya katılanlarında salon dışına çıkmasıyla coşku daha da arttı. Burada konuşan, Hüsamettin Cindoruk,

“Bugün Türk milleti bir isyan hareketine karşı kendisini savunmaktadır. Silivri mahkemesini kapatıp orada bir adalet üniversitesi kuracağız. Ben iyimserim. Herşeyin sonunda millet galip gelmiştir, Atatürk galip gelmiştir” dedi.

Hasan Basri Özbey ise, “Barikatları yıka yıka Ankara’nın surlarına geldik. Millet Meclisi orada. Bu meclis yeniden Türk milletinin meclisi olacaktır. Tayyip Erdoğan tir tir titreyerek bizi seyrediyor. Büyük bir yürüyüş içinde iktidara yürüyoruz. Milli Merkezi kurduk Milli hükümeti de kuracağız. Zafer yakındır” diye konuştu.

Milli Merkez Kurultayı - 23 Nisan 2013 - Ankara

Son Yazılar