milli merkez kurultayi nazim hikmet ankara225 

Mafya Tarikat Rejimini Yıkmak İçin Birleşiyoruz!

Milli Anayasa Forumu’nda kurulması kararlaştırılan Milli Merkez, “Atatürk’te Birleştik, Milli Merkez’i Kuruyoruz!” sloganıyla Ankara'da toplandı.

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılan kurultaya ilgi yoğun olunca çok sayıda kişi giremedi.

Kurultaya, Hüsamettin Cindoruk, Kemal Anadol, Hüsamettin Özkan, Zekeriya Beyaz, Nasuh Mahruki, Ufuk Söylemez, Yaşar Okuyan, Hakkı Süha Okay, Sebahattin Önkibar, Mümtaz Soysal, Nihat Genç, Ümit Kocasakal gibi çok sayıda siyasetçi, sanatçı, şair, yazar ve ressam katıldı.

Kurultayda, Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan Doğu Perinçek, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan ve Ulusal Kanal Genel Müdürü Levent Kırca’nın mektupları da okundu.

BU MERKEZ MİLLİ BİR DURUŞTUR!

Eski devlet bakanı, Milli Anayasa Forum'u Ankara Temsilcisi Ufuk Söylemez şunları söyledi:

"Bu güzel 23 Nisan'da Cumhuriyetimizin her yerinden koşarak coşkuyla ve heyecenla gelenler Milli Anayasa Forumu'na hoşgeldiniz. Ankaraya sel gibi aktınız, salonlardan taştınız sizler Atatürk'ün evlatları şu Çılgın Türkler olmalısınız kim size para verdi kimse kim size kumanya tişört şapka verdi kimse! Siz medya tarafından sansürlenerek geldiniz buradan Silivri ve Hasdal'a selam olsunn! Cumhuriyetimizin üstünde kara bulutlar dolaşıyor onu dağıtmaya geldik şairin de dediği gibi Ankara'nın taşına bak gözlerimin yaşına bak hainler akil olmuş gözlerimin yaşına bak. Biz burada Amerikancıların gericilerin yobazların işbirlikçilerin en korktuğu şeyi yapıyoruz sağ sol demeden atatürkte birleşiyoruz. 3-5 yıl önce bir araya gelmesi hayal edilemeyecek partiler insanlar atatürkte birleşiyor ne mutlu bize. Bu merkez demokratik Türkiye'yi yıkmak isteyenlere karşı milli bir duruştur. Türkiye ağır bir saldırı altındadır açık işgal dönemlerinde bile olmayan bir saldırı vardır o dönemde Kuvayi milliye vardı bugün de milli merkezimiz var.Milli merkez yüzde yüz Atatürkçüdür, yerlidir, ulusalcıdır, Atatürk milliyetçisidir, partiler üstüdür.

Ekilir ekin geliriz / Ezilir un geliriz / Bir gider bin geliriz / Beni vurmak kurtuluş mu!

Bu topraklarda Mustafa kemaller tükenmez! Tüm milliler, Atatürkçüler gelin Atatürk'te birleşelim var olun sağolun"

TÜRKİYE’DE AYDIN SORUNU VAR!

CHP Eski Milletvekili Aydınlık Gazetesi Yazarı Şahin Mengü:

"Bizim töremizimde anlayışımızda diz çökmek yoktur. Sevri yırtıp lozanı yapanlarız. AKP kendisine dikta ettirilen, Açılım denilen olayı anlatamadıkları için akil adamlar komisyonu uydurdu. Akil olmak tarafsız olmayı gerektirir.Tükiye'de bugün aydın sorunu yaşamaktadır. Aydın ülke ne koşuldu olursa olsun doğruyu söylemeyi gerektirir. Bunların yaptığı hukusuzluğu biz bunları yargılarken yapmayacağız."

ONLARIN AKİL ADAMLARI VARSA BİZİM ASİL ADAMLARIMIZ VAR!

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal’ın yaptığı konuşmanın satır başları ise şöyle:

-Onların Akil adamları var bizim de asil adamlarımız var! Bakın hepsi buradalar.

-Türk milleti ifadesini ağzımıza alamadığımız bir ülkede milli egemenlikten bahsedemeyiz!

-Bu topraklar cumhuriyete baş kaldırma toprakları değildir. T.C. yenilmez yenilen işbirlikçi iktidardır.

-Cesedimizi çiğnemeden anayasayı değiştiremezsiniz

TÜRKİYE YIKILMIŞ DURUMDADIR!

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç:

"Sevgili canlar bugün Türkiye yıkılmıştır. AKP ve arkasındaki emperyalist güçler tarafından.Yaptıklarının arkasında duramıyorlar. Dün Diyarbakır meydanında Türkiye Cumhuriyeti'ne meydan okuyanları gördünüz değil mi? Bunun karşısında hangi insanlar durdu? Durmadı. Bize önemli görev düşüyor. Karşımızdaki tehlikeyi atlatabilmek için iktidar olmamız gerek. Biz bu devlet sayesinde varız. M. Kemal bu ülkeyi kurmasaydı hangimiz var olurduk. Bu ülkeye can borcumuz var. Gerekirse canımızı feda ederiz."

MAFYA TARİKAT REJİMİNİ YIKMAK İÇİN BİRLEŞİYORUZ!

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel:

"Biz bugün coşkumuzla ezdik geçtik. Bu toplantı bir diriliş toplantısıdır. Mesele toplanmak değil iktidara yerleşmektir. Bu toplantı Türk milletinin tarihin öznesi olma kararını aldığı toplantıdır. Tarih bizi yazacak. Bu toplantı Amasya'da Erzurum'da yapılan toplantının aynısıdır.

Bu toplantıda güzel mesajlar verildi. Biz artık omuz omuza savaşacağız. Birbirimize güveneceğiz. Güveiyor gibi yapmayacağız. Burada ki irade barikatları atma iradesidir. Bu devrimci iradedir.

AKP karşıtlığında birleşmiyoruz. Biz yeni bir sistem istiyoruz. Mafya, tarikat rejimini yıkmak ve yerine yeni bir sistem kurmak için birleşiyoruz. Halkımızdan öğreneceğimiz çok şey var. Kimse eskisi gibi değil. Meydanlardaki tüm insanlar atık iç içe... Birbirimizden ayrı düşünülemeyiz. Tereddüt eden dışarıda kalır, tasviye olur. Ben lokomotifim devrini kapattık. Buradaki irade kimsenin peşine takılmayacak. Birleşeceğiz. Birleşmeyen yaya kalır.

Olağanüstü dönemdeysek, olağanüstü tavırlar gösterilecek. Bu toplantının amacı o dirilişin merkezini ilan etmek için toplandı. Sokakta hakkını talep eden emekçiler burada olmazsa kazanamayız. Bu süreçte ayağa kalkmayanıda tarih yazar. Herkes ayağa kalkacak. Ahmet Necdet Sezer'de kalkacak, kuvvet komutanlarıda... Herkes alanlara çıkılacak. Türkiye Cumhuriyeti tasfiye edilirken evde oturmak hainliktir.  Bizlerde halkın güvenini boşa çıkarmayacağız. Bizim ağır bir sorumluluğumuz var. Taaruza hazırlanıyoruz. Taaruzun şeklini belirleyelim. Taarruz iktidar olmaktır.

Teşkilatlı olmak vatanseverliğin kıstasıdır. Teşkilatı olmayan vatansever değildir.

Yeni bir sloganla meydanlara çıkıyoruz. "Milli Meclis, Milli Hükümet!" Sloganımızı atarken yumruklarımız havada. Bu yumruklar AKP'nin, bölücülerin, Amerikancıların, Sorosçuların başına inecek!

HİÇ BU KADAR TEHLİKELİ BİR NOKTAYA GELMEMİŞTİK!

Eski Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk:

"Milli birliğimiz noktasında hiç bugün ki kadar tehlikeli bir noktaya gelmemiştik. Bugün iki alanda önemli bir sıkıntı yaşıyoruz. Birincisi; bir iktidar rejimi değiştirmek istiyor. Başkanlık sistemi getirmek istiyor. O büyük bir tehlike. Çünkü oradan diktatörlüğe gidilir. İkincisi bir barış sözcüğü etrafında bir önemli meseleyi daha çözmeye çalışıyor bu karanlık tablonunun içinde. Hiçbirimiz bu ülke içinde kan akmasını istemeyiz. Kana teröre karşıyız. Sormak lazım bu terörü Türkiye Cumhuriyeti mi bizler mi sizler mi başlattınız ? Biz barışın tarafıyız. Kim barış istemez ama bir yandan anayası değiştirerek kendinizi tek adam ilan etmek için uğraşacaksınız. Bir yandan da terör örgütü ile devletten devlete müzakere eder gibi müzakere edeceksiniz. Bu olacak şey mi? Terör örgütü önce özür dilemelidir" diye konuştu.

Milli Merkez Kurultayı - 23 Nisan 2013 - Ankara

milli merkez kurultayi nazim hikmet ankara

Son Yazılar