ilker yucel milli merkez kurultayi 23nisan2013 225 

Teşkilatlı mısın? Teşkilatlı olmak vatanseverliğin kıstasıdır!

Bugün Ankara’da toplanan Milli Merkez Kurultayında konuşan Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel’in konuşmasından alıntılar :

“Biz bugün coşkumuzla ezdik geçtik. Bu toplantı bir diriliş toplantısıdır. Mesele toplanmak değil iktidara yerleşmektir. Bu toplantı Türk milletinin tarihin öznesi olma kararını aldığı toplantıdır. Tarih bizi yazacak. Bu toplantı Amasya’da Erzurum’da yapılan toplantının aynısıdır.

Bu toplantıda güzel mesajlar verildi. Biz artık omuz omuza savaşacağız. Birbirimize güveneceğiz. Güveniyor gibi yapmayacağız. Buradaki irade barikatları yıkma iradesidir. Bu devrimci iradedir.

AKP karşıtlığında birleşmiyoruz,en kolay şey AKP karşıtı muhalefet yapmaktır. Biz yeni bir sistem istiyoruz. Mafya, tarikat rejimini yıkmak ve yerine yeni bir sistem kurmak için birleşiyoruz. Meydanlardaki değişik kurumlardan insanlar eskiden birbirinden ayrı ayrı dururdu, şimdi tüm insanlar artık iç içe…

Bu oluşumun dışında kalan yaya kalır!

Bu oluşuma katılmakta tereddüt eden dışarıda kalır, tasfiye olur. Çok alkış aldım deyip ayrı baş çeken yapayalnız kalır.Ben lokomotifim deme devrini kapattık. Buradaki irade kimsenin peşine takılmayacak. Birleşeceğiz. Birleşmeyen yaya kalır.Vatan ve Emek Cumhuriyet Birlikteliği siyasi partiler var diye Milli Merkez oluşumuna katılmadı hata yaptı, ama onları ikna edeceğiz.

Olağanüstü dönemdeysek, olağanüstü tavırlar gösterilecek. Bu toplantının amacı o dirilişin merkezini ilan etmek Eksiğimiz var sokakta hakkını talep eden emekçiler burada olmazsa kazanamayız. Bu süreçte ayağa kalkmayanı da tarih yazar. Herkes ayağa kalkacak. Saygısızlık için demiyorum ama Ahmet Necdet Sezer’de kalkacak, kuvvet komutanları da.Emekli olanlar evine çekilmeyecek. Herkes alanlara çıkacak. Türkiye Cumhuriyeti tasfiye edilirken evde oturmak hainliktir. Biz TGB’lilere ne zaman taarruza geçeceğiz diye soruyorlar.Taarruz için önce sevk ve idare edecek teşkilatlanma gerekli.

Herkese bundan sonra soracağız.Teşkilatlı mısın? Teşkilatlı olmak vatanseverliğin kıstasıdır. Teşkilatı olmayan karşı saftadır, vatansever değildir.

Yeni bir sloganla meydanlara çıkıyoruz. “Milli Meclis, Milli Hükümet!” Sloganımızı atarken yumruklarımız havada. Bu yumruklar AKP’nin, bölücülerin, Amerikancıların, Sorosçuların başına inecek!

İlker YÜCEL - 23 Nisan 2013 - Ankara (Milli Merkez Kurultayı)

ilker yucel milli merkez kurultayi 23nisan2013

Son Yazılar