fikret_otyam_ankara_ip_kurultayinda225

Fikret Otyam’ın Konuşması Kurultaya Damga Vurdu!

İşçi Partisi Antalya İl Başkanlığı 9. Olağan Kurultayı’nı Antalya Kültür Merkezi(AKM) Perge Salonu’nda yaptı.

Kurultaya İP MKK üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Karanlık, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Necdet Ekinci, Gazeteci Yazar Ressam Fikret Otyam, Geyikbayırı 2B Mağduru köylüler ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Kurultaya Aydınlık Gazetesi yazarı Fikret Otyam’ın Amerika ve Avrupa Birliği’ni Ergenekon Tertibi sebebiyle lanetlemesi damga vurdu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in sesli mesajı kurultay salonuna dinletildi. Sesli mesajın bitimi ile birlikte salondakiler “Öncü Cesur Doğu Perinçek’ sloganları attılar.

Aydınlık Gazetesi Yazarı Sanatçı Ressam Fikret Otyam, geçtiğimiz günlerde geçirdiği ameliyata rağmen salondaki yerini aldı ve bir konuşma yaptı.

Lanet Olsun ABD ve AB’ye!

Otyam; “Ey bu ülkeyi idare edenler sözüm sizlere. 19 gündür olanları izlediniz Bu halkın üzerine kılıçla gidin ama sevgi kılıcıyla, yoksa haritamızın, bayrağımızın şekli değişir. 1961 yılında Milli Birlik Komitesi var. Bu Ankara Radyosu’nda yayınlandı. Şimdi köpekler gibi pişmanım böyle dediğime, dediğim çıktığı için” diyerek o gün söylediklerinin bugün gerçekleşmesinden dolayı acı yaşadığını vurguladı. ” Acıdır, bayrağımızın şekli değişmekte. Sınırlarımız bölüşülür Amerika’nın emriyle. Engel olmak isteyen kahraman Türk aydınları, subayları, erleri hepsi Silivri zindanlarında. Amerika böyle istemiş. Lanet olsun Amerika’ya, lanet olsun Avrupa Birliği’ne” diye konuşan Otyam’ın bu konuşması salondakiler tarafından alkışlarla ve ‘Ne ABD Ne AB Tam Bağımsız Türkiye’ sloganları ile karşılık buldu.

İnanıyorum Halk da Lanet Olsun Diyecek!

Otyam konuşmasını şöyle sürdürdü; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümün ve ona inanmışların kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti elbirliği ile içten dıştan parçalanmak üzeredir. Hepsini yine lanetliyorum. Tüm bu oyunların hepsini Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal insanları açığa çıkartıyor. İnanıyorum ki Atatürkçü ve ulusalcı halkımız, Aydınlık halkım bunlara’ hayır’ diyecektir,’ lanet olsun’ diyecektir.

Perinçek’e Bin Selam!

Otyam geçtiğimiz günlerde Aydınlık Gazetesi Baş Yazarı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in kendisi için yazdığı köşe yazısı ile ilgili olarak da şunları söyledi; “Orada dostluğumuz anlatılıyor. Artık o benim dostluğumdan öte, Sayın Genel Başkanımdır. Saygılar sunuyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene, ne mutlu Doğu Perinçek diyene” dedi.

2B Mağdurları İP Kurultayı’ndan Seslendi!

2B yasası mağdurlarından Geyikbayırı köyünden gelen yurttaşlar adında söz alan Aynur Coşar, “Bizim sorumuz 2B. Biz bu yerlerimizi almakta çok güçlükler çekiyoruz. büyüklerden bir kolaylık rica ediyoruz. Umarım bizleri duyarlar. Bu topraklar vatan toprağı, kimseye vermemekte kararlıyız. Kanımızı, canımızı bu topraklara vermeye hazırız. Kimselere vermeyeceğiz ve topraklarımızı cüzi şekilde bize iade etmelerini istiyoruz. Teşekkürler saygılar” diye konuştu.

Coşar’ın konuşması salondan “Bizler yanınızdayız. Bu topraklar ananızın sütü gibi helaldir” sözleriyle ve alkışlarla karşılık buldu.

Silivri Zindanlarına Cumhuriyet Yıkıcıları Hazır Olsun!

İP Genel Sekreter Yardımcısı ve MKK üyesi Hüseyin Karanlık’ın divan başkanlığında yapılan kurultayda konuşan mevcut İl Başkanı Bilal Şimşir, temel sloganlarının ‘yaparız’ olduğunu belirterek, amaçlarının Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül yönetimini yıkarak yerelden genele milli devlete ulaşmak olduğunu aktardı. Şimşir, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran herkesi selamladığını söyleyerek Cumhuriyeti yıkmaya çalışanlar da şöyle seslendi; “Silivri zindanlara siz hazır olun.’

Silivri’deki Yurtseverler Milli Hükümetin Kadrolarıdır!

İP Genel Sekreter Yardımcısı ve MKK Üyesi Hüseyin Karanlık ise, Silivri Cezaevi’ni ‘esir kampı’ olarak nitelerken, cezaevinde yatan yurtseverleri de ‘yakında kurulacak milli meclisin oluşturacağı milli hükümetin çekirdek kadrosu’ olarak nitelendirdi.

Chavez ve Esad Günümüzün Atatürkleridir!

Hayatını kaybeden Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez ile Suriye Lideri Beşar Esad’ın günümüzün Atatürkleri olduğunu dile getiren Hüseyin Karanlık, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milleti 21. yüzyılda bütün mazlumlara örnek olacak bir Kurtuluş Savaşı vermişti. Şimdi 21. yüzyılda aslında çok sayıda Atatürk görev başında. Yakın komşumuz, kardeşimiz Suriye halkının önderi Beşar Esad’tır” diye konuştu.

“Yurtseverler Kalesi, İşçi Partisi”, “Atatürk Gençliği Görev Başında”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganlarının atıldığı kurultay salonunda “Partiye Güven, Halka Güven”, “Silivri ve Hasdal Duvarlarını Yıkalım, Türkiye’ye Özgürlük”, “Türk de Bizi Kürt de Biziz, Hepimiz Türk Milletiyiz”, “Nato’dan Çıkalım, Gladyodan Kurtulalım” yazılı dev pankartlar asıldı. Kurultay sonucu geçtiğimiz dönem İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Av. Bayram Atasoy İl Başkanı olurken Antalya İl Yönetimi’nin gençlerden oluştuğu gözlendi.

Haber : Devrim DÖNMEZ - 27 Mart 2013 - Ankara

Son Yazılar