kanunsuz_barikatlarinizi_tanimiyoruz_hsyk_onu_21mart2013_225

Polis Gaz Sıkıyor İşçi Partisi Direniyor!

21 Mart 2008 günü şafak vakti operasyonuyla İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhuriyet Gazetesi Başyazarı İlhan Selçuk, İP Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever ve çok sayıda İP yöneticisi ve aydın gözaltına alınmıştı.

Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek o tarihten bu yana tutsak. 2 yıla yakın süredir 3,5 metrekarelik hücrede tutuluyor.

Ergenekon tertibinin 6. Yıldönümünde binlerce Ankara'lı yurtsever, kanunsuz uygulamalarla yurtseverlerin özgürlüklerini gasbeden Ergenekon savcı ve hakimlerini, meslekten ihraçları istemiyle Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na şikayet edecekti.

Saat 12.00'da İşçi Partisi Genel Merkezi önünde toplanmaya başlayan İşçi Partililerin ve yurtsever vatandaşların Mütalaaya tepkisinden korkan AKP, İşçi Partisi’nin Ankara Sıhhıye’de bulunan Genel Merkez binasını kuşattı.

İşçi Partisi Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz, polisi uyararak, bu engellemenin kanunsuz olduğunu belirterek, asıl engelenmesi gerekenlerin Türkiye'yi bölmeye çalışanlar olduğunu söyledikten sonra İşçi Partililer ve yurttaşlar sloganlar eşliğinde yürümeye başladılar.

Genel Merkezin önünde barikat kuran polis, biber gazı ile saldırıya geçti.

İşçi Partililer ve yurtsever vatandaşlar polisin saldırısına karşın bulundukları alanı terk etmeyerek bulundukları sokakta oturma eylemine başladılar.

Saldırı üzerine Ankara Barosu avukatları, TGB, ADD, sendika ve demokratik kitle örgütlerinin yöneticileri İşçi Partisi Genel Merkezi önüne geldiler.

İşçi Partisi Genel Merkezi'nin bulunduğu Toros Sokak ve sokağa giriş yapılan tüm ara sokaklar polis tarafından kuşatılmasına rağmen, direniş büyüyerek saatlerce sürdü.

Ankara Barosu yöneticileri ile Ankara Valiliği arasında yapılan görüşme sonunda, İşçi Partililerin Anayasal hakkı olan HSYK’ya dilekçe verilmesi ve yürüyüş isteği kabul edildi.

Ancak, İşçi Partisi Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz, saatin geç olması nedeniyle, dilekçelerin yarın saat 13.00’da Partililerle HSYK önünde buluşularak verileceğini söyledi.

Topluluk ertesi gün 13.00’da buluşmak üzere dağıldı.

İşçi Partisi  - 21 Mart 2013
http://www.ip.org.tr/

HSYK ADRES
Konya Yolu No:70 Beşevler / ANKARA (Sabancı Kız Öğrenci Yurdu'nun yanı){youtube width="600" height="480"}VUuC5p2sat4{/youtube}{youtube width="600" height="480"}kCR7c3BjIDI{/youtube}{youtube width="600" height="480"}G069NFf70uk{/youtube}{youtube width="600" height="480"}6K8x2xJcuhg{/youtube}

 

Son Yazılar