uluslarin_bagimsizlik_mucadelesi_yasayacak225

Chavez, milletlerin kurtuluş, halkların devrim mücadelesinde sonsuza dek yaşayacak!

İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, Venezuella Devlet Başkanı Hugo Rafael Chavez Frias’in ölümü üzerine bir mesaj yayınladı.

Özbey’in mesajı şöyle :


Ezilen dünya, ABD emperyalizmine karşı dimdik durarak mazlum ülkelerin sesi olan Chavez’i yitirdi.

Hugo Chavez, Venezuella halkının emperyalizme karşı bağımsızlık ve sosyalizmi inşa mücadelesine önderliğiyle, ABD emperyalizmine karşı Ezilen Uluslar Dünyası’nın Gelişen Dünya’ya yükselişinin önemli devrimci liderlerinden birisi olarak tarihteki yerini almıştır.

Chavez, Simon Bolivar’ın Latin Amerika’nın birliği siyasetini hayata geçirmek için gösterdiği çabalarla sadece Venezuella halkının değil, tüm Latin Amerika halklarının sevgisini kazanmıştır.

Venezuella halkının, ABD emperyalizminin darbe girişimine karşı Chavez’in şahsında gösterdiği direnişle, Hugo Chavez’in önderliğinde çıktıkları bağımsızlık ve sosyalizm bayrağını yukarıda tutma ve ileriye taşıma mücadelesinde kararlılıkla ilerleyeceklerine güvenimiz tamdır.

Venezuella halkının devrimci lideri Chavez, devletlerin bağımsızlık, milletlerin kurtuluş, halkların devrim mücadelesinde sonsuza dek yaşayacak!

Venezuella halkı başta olmak üzere, tüm Latin Amerika halklarına ve ezilen dünyaya başsağlığı diliyoruz.


Hasan Basri ÖZBEY - 06 Mart 2013 - İşçi Partisi

http://www.ip.org.tr/

Son Yazılar