bu_polis_kimin_polisi_tgb_marmaris1_225

NATO polislerinden hesap soracağız!

Marmaris'te NATO askerlerine çuval gösteren TGB'lilere yönelik polisin insanlık dışı muamelesine tepki gecikmedi.

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı İlker Yücel, TGB'lilere yönelik uygulamaya tepki gösterdi.

Yücel, "TGB'lilere şiddet uygulayan o NATO polislerinin rüyalarına gireceğiz peşlerini bırakmayacağız" dedi. Serbest bırakılmalarının ardından açıklama yapan TGB'liler de "Bu topraklar NATO toprağı değil Türk topraklarıdır" dedi.

Marmaris'te italyan askerlerine çuval gösteren TGB'liler geceyi Emniyet Müdürlüğü'nde geçirdi.

İfadeleri alınan TGB'liler savcılık talimatı ile serbest bırakıldı.

cuval_eylemlerimiz_devam_edecek_tgb

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı İlker Yücel, polisin TGB'lilere saldırısına yazılı bir açıklamayla cevap verdi.

"TGB'lilere şiddet uygulayan o "NATO" polislerinin rüyalarına gireceğiz. Peşlerini bırakmayız. Yargılanacaklar, utanacaklar. Bu büyük milletin vatansever gençlerini ezmeye çalışmanın hesabini soracağız. Marmaris'in Güvenlik Şube Müdürü her kimse TGB'lilere alçaklık yaparak yükseleceğini düşünüyorsa, evet AKP iktidarında bu mümkündür ama bu dönem çok yakında bitecek. Onu vatanseverlik derslerine sokup kafasına işbirlikçi olmanın karaktersizliğini öğreteceğiz ki yarın çocuklarından utanarak yasamasın.

TGB Muğla İl Temsilcisi Ersin Eroğlu da serbest bırakılmalarının ardından açıklama yaptı. Eroğlu açıklamasında şunları söyledi: "NATO ve Amerikan askerlerinin ülkemizde rahat rahat gezemeyeceğini söyledik. Saat 3 sularında eylemimizi gerçekleştirmek için limandan yürürken, askerlerin yanında çuvallarımızı çıkartmışken, polisler tarafından darp edilerek gözaltına alındık. Bu topraklar Nato toprağı değildir, bu topraklar Amerikan toprağı değildir, bu topraklar, İtalyan Hollanda toprağı değil, bu topraklar vatan toprağıdır..."


*** *** ***

nato_polisleri_iyi_taniyalim_hesap_sorulacakda

Bu polis kimin polisi?

Türkiye'nin umudu onlar, onlar güzel günlerin posta güvercinleri, Mustafa Kemal'in askerleri, kadınlı erkekli Kuvay-ı Milliye neferleri... Evet, Türkiye Gençlik Birliği'nden bahsediyoruz. Yine ellerinde çuvallarla işgalci askerleri karşıladılar. İtalyan askerleri Libya'ya mı, Suriye'ye mi gideceklerdi bilinmez ama dinlenmek için Marmaris'i tercih ettiler, karşılarına TGB dikildi. Polis gençleri gözaltına aldı ama öyle bir yöntem uyguladı ki akıllara zarar... Şimdi görüntüleri izleyip, hep birlikte şu sorunun yanıtını arayalım; TGB'liler "Mustafa Kemal'in askeriyiz" diyorlar, peki onların başını taşa vuran polis kimin polisi?

nato_polislerinin_ruyalarina_girecegiz_tgb

Burası Muğla, Marmaris!

Kurtuluş Savaşı'ndan önce İtalyan askerlerinin işgal ettiği güzel ilçemiz.

Peki, bu kafası liman taşlarına bastırılan gençler kim?

Bu kafası taşa bastırılanlar Türkiye'nin umudu, Türkiye Gençlik Birliği'nin üyeleri. Sivil polisler, Türkiye'nin umudu gençlerin üzerine neden abanıyor?

Çünkü Türkiye Gençlik Birliği üyeleri dün işgal ettikleri topraklara gelen İtalyan askerlerine çuval gösterdi. Buraya kadar her şey normal ama protesto olayı gerçekleştikten sonra yaşananlar vicdanları yaralıyor...

İtalyan askerleri Akdeniz'de kim bilir nereye gidiyordu? Libya veya Suriye yani sonuçta işgal gücü olarak seyir halindeydiler ve dinlenmek için topraklarımıza çıkmak istediler. Tarihlerinden terbiyeli TGB üyeleri de haklı olarak haykırdı sloganı...

Bu slogana karşı yapılan müdahale İsrail askerlerinin Filistinli direnişçilere yaptıklarına benziyor.

Mustafa Kemal'in askerleriyiz diye haykıran gençlere bu müdahaleyi yapan polis kimin polisi?

Türkiye'yi savunmanın, Ortadoğu halklarının birliği için mücadele etmenin cezası bu mu?

Peki, bu görüntüye ne diyeceksiniz? Genç kadına yapılan bu fiziksel saldırının bir izahı var mı? Bu görüntüler bölgemizde işgalci askerler istemeyen gençlere yapılan saldırıyı yansıtıyor. Fakat o gençler vurdukça güçleniyor, kırdıkça çelikleşiyor.

TGB - 11 Şubat 2013
http://www.tgb.gen.tr/

nato_cuval_korkusu_suruyor_tgb

NATO'nun çuval korkusu sürüyor!

Patriot füzeleri için Gaziantep'e gelen ABD askerlerinin çuval geçirilme korkusundan çarşı izinlerinin yasaklandığını Vatan Gazetesi'nin haberinden öğrenmiştik.

Marmaris'te TGB'lilerin NATO askerlerine çuval geçirme girişiminin ardından, NATO askerlerinin çarşı izinleri iptal edildi ve askerler uçak gemisine geri çağırıldı. NATO askerlerinin gemiye girerken tedirgin oldukları gözlendi. Çuval eyleminin NATO askerlerinin moralini bozduğu edindiğimiz bilgiler arasında.

Ayrıca polisin güvenlik önlemlerini arttırdığı ve her sokak başında kimlik kontrollerinin yapıldığı öğrenildi.

NATO'ya nefes aldırmıyoruz!

TGB - 10 Şubat 2013
http://www.tgb.gen.tr/

Son Yazılar