nato_askerlerine_cuval_geciren_tgbliler_serbest225

NATO askerlerine çuval geçiren TGB'liler serbest!

İskenderun'da NATO askerlerine çuval geçirdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan TGB'liler serbest bırakıldı.

Aralarında TGB Genel Başkanı İlker Yücel'in de bulunduğu 42 TGB'li saatlerdir gözaltındaydı. Önce Asayiş Şube Müdürlüğüne götürülen TGB'liler ardından Güvenlik Şube Müdürlüğüne sevk edildi.

Emniyetin önüne çok sayıda İskenderunlu toplanarak TGB'lilerin serbest bırakılmasını bekledi. CHP Hatay milletvekili Av. Refik Eryılmaz'da TGB'lileri yalnız bırakmadı. Gece saatlerinde serbest bırakılan TGB'liler 5 saat boyunca elleri kelepçeli bekletildiklerini ve kötü muamele gördüklerini belirttiler. TGB'lilere son destek mesajı sağlık kontrolü sırasında doktorlardan geldi: Elinize sağlık.

TGB Genel Başkanı İlker Yücel, serbest bırakıldıktan sonra yaptığı ilk açıklamada şunları söyledi:

"Birincisi bu topraklar NATO toprağı değil, Türkiye toprağıdır. Ezilen ulusların coğrafyasına tecavüz eden emperyalist güçlerin elini kolunu sallayıp gezeceği bir yer olmadığını gösterdik. Burası Türkiye, burası Anadolu bunu kanıtladık. O çuvalın hükmü Anadolu'da geçmez! Vatan ve devrim düşmanları tıpkı önümüzden kaçan NATO askerleri gibi arkasına bakmadan kaçacaklar. Bir diğeri çuval geçiren komutan "Bir nesil bu acı çıkmaz!" demişti. Birkaç sene dayanamadı vatansever, devrimci gençler. Yöneticilerimizin 16 yılla yargılanması bizim için önemli değil. Hasdal ve Silivri'deki yurtseverlere selam gönderiyoruz. Olağanüstü bir dönemdeyiz. Çok Hasan Tahsin, Kubilay çıkacak!"

TGB'liler bugün saat 12.00'de TGB İskenderun bürosunda basın açıklaması gerçekleştirecek.

TGB'LİLER NEDEN GÖZALTINA ALINMIŞTI!

Patriot füzeleriyle beraber yurda giriş yapan NATO askerlerinin başına çuval geçirildi. TGB üyeleri İskenderun'da 2 NATO askerinin başına ilan ettikleri gibi çuval geçirdi. Polis NATO askerilerine kalkan oldu, 28 Türk gencine de plastik kelepçe taktı.

Türkiye Gençlik Birliği üyeleri İskenderun'a Patriot füzelerini operasyonel hale getirmek için gelen NATO askerlerinin başına çuval geçirdi.

Gençler bugün İskenderu'da NATO askeri avına çıktı. Sokak sokak NATO askeri aradılar...

Buldular da...

NATO askerleri Şehit Pamir Caddesi'ndeydi. TGB'liler de ellerinde çuval oradaydı.

O çuvallar 2 NATO askerinin başına geçirildi.

NATO askerlerinin çarşı izni erken bitti.

NATO askerleri önde gençler arkada Şehit Pamir Caddesi'nde kovalamaca başladı.

Çuvaldan kaçan 3 NATO asker, bir dükkana sığındı.

Irak, Afganistan ve Libya'nın işgalcilerine Türk polisi kalkan oldu.

Önce işgalci NATO askerleri koruma altına alındı.


Ardından polis gençelerin etrafını sardı... İşte orada Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı İlker Yücel, hem polise hem de basın mensuplarına neden NATO askerlerinin başına çuval geçirdiklerini anlattı.

“Biz bu topraklarda yabancı askerlerin gezmesine izin vermeyeceğiz. burada gelip eğlenecek sonra da benim kardeşimi öldürecek. Biz bu kadar onursuz değiliz.”


Polis NATO askerinin başına çuval geçiren gençleri gözaltına aldı. İlker Yücel de NATO askerlerinin başına geçirilen çuvalı zabıtlara da geçireceklerini söyledi.

Polis, Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı İlker Yücel'in de aralarında bulunduğu 12 gence plastik kelepçe taktı.

Olayını duyan diğer TGB'li gençler slogan atarak gözaltıya tepki gösterdi. Polis o gençleri de göz altına aldı. Toplam da 28 genç gözaltına alındı.

Türkiye Gençlik Birliği 20 Kasım 2011 tarihinde de Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir Amerikan askerinin başına çuval geçirmişti.

Ulusal Kanal - 22 Ocak 2013
http://www.ulusalkanal.com.tr/

eylemimiz_silivriye_selamdir_ilker_yucel

iskenderun_tgb1

iskenderun_tgb2

iskenderun_tgb3

Son Yazılar