milli_anayasa_forumu_kahramanmaras225

Milli Anayasa Forumu Kahramanmaraş’ta toplandı!

İşçi Partisi, TGB ve Eğitim-İş’ in içinde yer aldığı Kahramanmaraş Güçbirliği Platformu tarafından Paris Düğün Salonu’nda düzenlenen Milli Anayasa Forumuna CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç,

İşçi Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz , TGB Genel Başkanı İlker Yücel ve Yeniçağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ konuşmacı olarak katıldı.

Milli Anayasa Forumu Genel Sekreteri Haluk Dural’ın yönettiği Forumun açılış konuşmasını, Kahramanmaraş Güçbirliği Platformu adına İşçi Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Cafer Sincer yaptı.

Sincer, “Burası NATO’nun değil, Türk’üyle, Kürdüyle Alevisi Sünnisiyle Kahramanmaraşlıların toprağıdır . Patriot Füzelerini Kahramanmaraş’a kurdurtmayacağız. Patroit Füzesi’nin Conilerini buradan uyarıyoruz Kahramanmaraş”ın sokaklarına çıkmasınlar kafalarına çuvalı geçireceğiz.” dedi.

Milli Anayasa Forumu Genel Sekreteri Haluk Dural, Milli Anayasa Forumu’nun önemini anlattıktan sonra, Forumları yaygınlaştıralım ve her bölgede olduğu gibi Kahramanmaraş’ın ilçelerinde de yapalım dedi.

İşçi Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz, Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi durum anlattıktan sonra ” Bu gün Kahramanmaraş’ta birinci görev bu platformu büyüterek bir güç birliği yaratarak Patriot füzelerinin Kahramanmaraş’a kurulmasını engellemektir” dedi.

Yılmaz’ın ardından söz alan Yeniçağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ da konuşmasına, Silivri Cezaevinde yatan gazetecilerin, Eski Genelkurmay Başkanın İlker Başbuğ’un, Mehmet Haberal’ın ve Engin Alan’ın selamlarını ileterek başladı. Demirağ konuşmasında “Kahramanmaraş’ın ünlü acı biberini ülkemizi bölme noktasına getirenlerin ağzına sürelim” dedi.

TGB Genel Başkanı İlker Yücel yaptığı konuşmada “Geçen on yıla bakarak önümüzdeki dönem yapılması gerekenin ne olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.

İlker Yücel sözlerine şöyle devam etti: “Geçen on yılda birleşemediğimiz için AKP hep iktidar oldu. Artık kimsenin ağabeylik tavırları, en büyük biziz tavırlarını takınmaya hakkı yoktur. Ulusalcı bütün partiler bir araya gelsinler. Biz TGB olarak bu birlikteliğin gençlik kuvveti olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Artık direne direne sloganını değiştiriyor ve birleşe birleşe kazanacağız diyoruz” dedi.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Hükümeti sert sözlerle eleştirdiği konuşmasında, “Türkiye’yi böldürmemek ve Türkiye’de milliyet ve mezhep kavgalarının önü geçmek için parlamentoda bütün gücümüz ve inancımızla sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Milli Anayasa Forumu Kahramanmaraş toplantısına ilgi büyüktü.

CHP İl ve Merkez ilçe Başkanlıkları, Cumhuriyet Kadınları Derneği, ADD, Demokrat Parti ve ÇYDD Foruma destek verdiklerini açıkladılar.

Aralarında, ADD Genel Yönetim Kurulu üyesi Nursel Aloğlu, Alevi Bektaşi Kültür Dermnekleri Ganel Başkan Yardımcısı Ünal Ateş, CHP Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanı Ejder İşlek, CHP Andırın İlçe Başkanı Yunus Balcı, Demokrat Parti Göksun İlçe Başkanı Rahmi Bozkurt, DSP Andırın İlçe Başkanı Bekir Temiz, CKD Saymanı Nesrin Bozkurt, Eğitim-Sen şube başkanı Hüseyin Yoluman, TGB İl Başkanı Gürkan Demir, Prof. Dr. Ercan Efe, Doç Dr. Tayfun Şahinkanat, Öğretim Üyesi İnan Güven Dr. Gültekin Yazıcıoğlu, Dr. Oğuz Paköz, Av Selim Sümen, Av. Barış Antürk , Seyrantapa köyü Muhtarı Ahmet Sincer, Çınarlı Köyü Muhtarı Mustafa Çılgı, Alibey Uşağı Köyü Hüseyin Sertdağ, Sivrice Höyük Köyü muhtarı Mehmet Caner, Çiğli Köyü Muhtarı Aziz Ünlüdağ’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda siyasi parti ve kitle örgütü temsilcisi doruma katıldı.

500 kişinin katıldığı forum, Forum Sonuç bildirgesinin oy birliğiyle kabul edilmesinden sonra sona erdi.

TGB - 20 Ocak 2013
http://www.tgb.gen.tr/

Son Yazılar