strasbourg7

Millî Egemenliğimize ve Bağımsızlığımıza dokunulamaz!

Federal Almanya Parlamentosu Bundestag’da 14 Aralık 2012 tarihinde NATO kaynaklı Patriot Füze sistemlerinin Türkiye topraklarına konuşlandırılmasına ilişkin yapılan oylama öncesinde

Genel Kurul’da hazır bulunan Alman vekillere hitaben bir protesto konuşması yapan Türkiye Gençlik Birliği Almanya Genel Başkanı Beyhan Yıldırım, meclisten gelen talep üzerine Alman polisine ifade verdi.

Protesto sonrası kısa süreliğine gözaltına alınan Yıldırım, meclis polisine verdiği ifadede Alman Meclisi’nde söylediği sözleri tekrar ederek, şu tespitlerde bulundu:

“Alman Meclisi, insanlık tarihi açısından son derece anlamlı bir yerdir. Alman Anayasası’nın birinci maddesinde ‘insan onuruna ve haysiyetine dokunulamaz’ denilmektedir. Bu yasanın tarihi nedenleri vardır. Bizlerin de, Türkiye, Suriye, Venezuela ve Vietnam gibi ülkelerinde ‘millî egemenliğine ve bağımsızlığına’ dokunulamaz. Bu yasa ve olgunun da tarihsel olarak derin kökleri vardır, sarsılmazdır”.

“ABD’ye alet oldunuz”

Alman Meclisi’nin aldığı kararın tarihsel bir hata olduğuna işaret eden TGB Almanya Başkanı Yıldırım, dünyanın çokkutuplu olduğunu belirterek, Almanya’nın füze sistemlerinin Türkiye’ye sevkiyatı ile ABD’nin, Rockefellerlerin, Rothschildlerin, Sorosların, Lockheed Martinlerin çıkarlarına alet olduğunu vurguladı.

Yıldırım, NATO’nun ABD’nin savaş makinesi işlevi gördüğünü vurgulayarak, Suriye krizi bahanesiyle ABD’nin Avrupa’daki ve Ortadoğu’daki askeri mevcudiyetini meşrulaştırdığını ve pekiştirdiğini söyledi.

Asıl amacın; Ortadoğu petrollerini ele geçirmenin yanı sıra, Türkiye, İran, Rusya ve Çin’in kuşatılması olduğunu ifade eden Yıldırım, ABD’nin yenilgisinin kaçınılmaz olduğunu, Almanya’nın bu yenilgiye ortak olmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

“Tayyip Erdoğan’ın senaryodan haberi bile yok”


Yıldırım, Tayyip Erdoğan’ın ve AKP içindeki BOP Eşbaşkanlığı’na ilişkin de eleştirilerde bulunarak, Erdoğan hükümetinin gerek Libya, gerekse Suriye krizinde senaryodan haberinin dahi olmadığını, Patriotların sevkiyatının Türkiye’ye dayatıldığını belirtti.

Yıldırım, Suriye’nin Türkiye saldıracağı iddiasının asılsız olduğunu, böyle bir saldırının ABD öncülüğündeki NATO’ya Suriye’yi işgal etme kozunu vereceğini, Suriye yönetiminin ve bütün dünyanın bu oyunu bildiğini söyledi.

Bir buçuk sayfalık kapsamlı bir gerekçe sunan Yıldırım, Almanya’nın ve tarihin, oylamada hayır oyu kullanan 86 milletvekilini daima şükranla anacağını belirtti.

Yıldırım, Alman halkının yüzde 60’nın Patriotların sevkiyatına karşı olduğunu, fakat bu gerçeğin 461 parlamenter tarafından hiçe sayıldığını söyledi.

Barış GÖKTEPE - 10 Ocak 2013 - Berlin
http://www.ulusalbakis.com/

Son Yazılar