strazburgda_ergenekon_hakim_ve_savcilarina_sok_protesto225

TGB'den Strazburg’da Ergenekon hakim ve savcılarına protesto!

“Dünyanın neresinde olursanız olun ellerimiz yakanızda”

Türkiye Gençlik Birliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği 13 Aralık'ta Silivri'deki büyük buluşmanın ardından bir kez daha Ergenekon tertibinin karşısına dikildi.

Ergenekon hakim ve savcıları Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin düzenlediği seminere katılmak için gittikleri Fransa'nın Strazburg kentinde protestoyla karşılandı.

Ergenekon hakim ve savcıları Fransa'nın Strasbourg kentinde ummadıkları bir protestoyla karşılaştı.

HSYK ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin ortaklaşa düzenlediği “Hakim ve Savcıların AHİM Kararları Hakkındaki Farkındalıklarının Arttırılması Projesi” seminerine Türkiye'den 36 hakim ve savcı katıldı.

Seminer, terörle mücadele davalarına bakan hakim ve savcılarına AİHM karar ve içtihatlarına uyum sağlamaları konusunda eğitim vermek için düzenlendi. Katılımcıların arasında Ergenekon savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, mahkeme heyeti başkanı Hasan Hüseyin Özese ile hakim Sedat Sami Haşıloğlu da vardı.

Türkiye Gençlik Birliği ve Avrupa Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri, Ergenekon heyetini AİHM önünde protesto etti.

Ergenekon hakim ve savcıları "Silivri zindanı yıkılacak", "Yurtseverler çıkacak hesap soracak", "Mustafa Kemal'in askeriyiz" sloganlarıyla karşılandı.

Eylemde basın açıklaması yapan TGB Almanya Genel Başkanı Beyhan Yıldırım, “Dünyanın neresinde olursanız olun ellerimiz yakanızda” dedi.

Polis TGB ve ADD üyelerine kimlik kontrolü yaptı.

Ulusal Kanal - 19 Aralık 2012
http://www.ulusalkanal.com.tr/

************************************

strasbourg2

strasbourg3

strasbourg4

strasbourg1

strasbourg5

strasbourg6

strasbourg7

Son Yazılar