isci_partisi_izmir_oncu_kadinlar225

Haydi Kadınlar elele Suriye ile savaşa karşı göğsümüzü siper etmeye!

İşçi Partisi Öncü Kadın Genel Sekreteri ve İzmir İl Başkanı İncisel Aytar Karşılayan bugün (18.12.2012) İşçi Partisi İzmir İl Merkezinde Öncü Kadın il ve ilçe yöneticileriyle birlikte basın açıklaması yaptı. İncisel Aytar Karşılayan şöyle dedi;

ABD emperyalizmi ve onun başta AKP iktidarı olmak üzere Ortadoğu’daki kuklaları bir buçuk yıldan bu yana dost ve kardeş ülkemiz Suriye ye saldırıyorlar.

Büyük Ortadoğu Projesi Kapsamında hedef alınan Suriye ye karşı binlerce yalan ve iftirayla büyük bir savaşın hazırlıkları yürütülüyor.

Ülkemiz ve özellikle de Hatay, bu emperyalist savaş hazırlıklarının ana üslerinden biri haline getirildi. Hatay’da “mülteci kampı” adıyla kurulan 5 ayrı terörist kampından Suriye’ye yönelik terörist saldırılar gerçekleştirilmektedir.

hatay_savasa_patriotlara_hayir_mitingi2_225

Bizler Beşar Esad ve Suriye Devleti’nin emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesinin sonuna kadar arkasındayız.Bu mücadele sadece Suriye’nin değil başta Türkiye olmak üzere tüm bölge ülkelerinin ve halklarının emperyalizme karşı mücadelesidir.

Türkiye önce Malatya–Kürecik‘e kurulan NATO’nun Füze Kalkanı ile şimdilerde ülkemize konuşlandırılacak NATO kontrolündeki Patriot füzeleri ile, İncirlik Üssü ile, Hatay, Gaziantep, Kilis, Osmaniye ve Kahramanmaraş‘a kurulan terörist kampları ile Suriye’ye yönelik bir savaşın ana üssü haline getirilmiştir.

Türkiye başta ABD olmak üzere Batılı emperyalistlerin kışkırtmasıyla dost ve kardeş ülke Suriye ile savaşa zorlanıyor. Biz bu savaşı reddediyoruz!

hatay_savasa_patriotlara_hayir_mitingi3

ABD çıkarları uğruna, kirli ve haksız bir savaşta ölmeleri için çocuklarımızı yetiştirmedik. Kadınlar olarak ilan ediyoruz: Bu savaşa çocuklarımızı göndermeyeceğiz!

Savaşın en çok kadınlar ve çocuklar için yıkım olduğunu biliyoruz. Irak’ta öldürülen, dul bırakılan, tecavüze uğrayan, çocuklarını kaybeden yüz binlerce kadını unutmadık. Aynı senaryonun Suriye için de sahneye konmasına izin vermeyeceğiz.

Suriye de ayaklanma çağrıları yapan Dışişleri Bakanı’nı, ”NATO’ya Patriotlara, Suriye ile savaşa hayır “miting ve yürüyüşümüzü yasaklama girişiminde bulunan Hatay Valisini,  birülkede ilkokullardaki çocukları bile öldürecek kadar gözü dönmüş katilleri destekleyenleri kınıyoruz.

Hatay Valiliği bu yasaklama kararının gerekçesini, bizi provokasyonları karşı korumak olarak açıklıyor. Böyle bir şey yoktur. Biz Hatay halkının, özellikle Hataylı kadınların talebi üzerine bu eylemi yapmaya karar verdik.

Öncü Kadınlar Aralık ayının ilk günlerinden itibaren Hatay’da karargah kurmuştur. Öncü Kadınlar vatandaşlarla tek tek konuşuyor. Vatandaşlar terör kamplarında kalan teröristlerden şikayetçidir. Halkın, canı, malı, namusu tehlikededir. Devletin kolluk kuvvetleri vatandaşları, bu teröristlerin tacizinden koruyamıyor, devletin kolluk kuvvetleri onların karşısında aciz kalıyor.

Biz Öncü Kadınlar Hatay halkıyla, Hataylı kadınlarla birlikte onların sesini, onların talebini dile getireceğiz. “Suriye ile savaşa hayır!“ , “Terör kampları kapatılsın, teröristler sınır dışı edilsin !” diyeceğiz. Yasakları tanımıyoruz. Bütün engelleri aşarak kadın buluşmasını gerçekleştireceğiz.

Hataylı kadınlara destek vermek için 22 Aralık 2012 Cumartesi günü saat 12.00 Köprübaşı Ulus Meydanı’nın da olacağımızı Hataylılarla buluşmaya gideceğimizi ilan ediyoruz.


İşçi Partisi Öncü Kadın Genel Sekreteri
İncisel Aytar KARŞILAYAN - 18 Aralık 2012

Son Yazılar