ulusal_kanal_uyariyor_mitin_kontrolundeki_turksolu_devrede225

MİT'in kontrolündeki Genç Türk 10 Kasım'ı bölmek için devrede!

Ulusal Kanal'dan uyarı... 29 Ekim şahlanışının ardından, Türkiye 10 Kasım'a kitlendi. AKP iktidarı ise çok gergin.

Barikatlarla önlenemeyen halk hareketini bölmek için MİT'in denetimindeki gruplar devreye sokuldu. Millet 10 Kasım günü Anıtkabir'e giderken bu ekip de İstanbul'da eyleme hazırlanıyor. Peki, kim bu MİT kontrolündeki ekip? Hangi tertiplerde bu ekibe görev verildi?

29 Ekim'deki örgütlü halk hareketi AKP'yi çok tedirgin etti. Medya, gizli tanık derken MİT kontrolündeki elamanlar da 10 Kasım'daki büyük buluşmayı havuzlamak için devreye sokuldu.

gokce_firat_culhaoglu_turksolu

Türkiye 10 Kasım günü saat 9'u 5 geçe Anıtkabir'de buluşuyor.

Ancak MİT'in kontrolündeki Türk Solu Grubu milleti İstanbul'a yönlendiriyor.

Her dönem isim değiştiren bu grubun yeni adı "GENÇ TÜRK"... Maskesi de Atatürk...

Atatürk maskeleriyle İstanbul sokaklarında faaliyet yürüten bu ekibe bir çok tertipte görev verildi.

Grubun liderliğini yapan, Gökçe Fırat Çulhaoğlu İşçi Partisi gençlik kollarındayken, partide ajan faaliyeti yürüttüğü saptandı. MİT adına çalışan Çulhaoğlu ekibiyle birlikte İşçi Partisi'nden kovuldu.

Daha sonra CHP'ye katılan ekip burada da tutunamadı. Provokatörlük yaptıkları gerekçesiyle CHP'den de tasfiye edildi. Atatürkçü Düşünce Derneği de MİT kontrolündeki bu ekibi dernekten uzaklaştırdı.

MİT'in yönlendirdiği bu gruba Ergenekon tertibinde de rol verildi. Türk Solu grubu, 2003 yılında Üniversitelerin yaptığı Cumhuriyete saygı yürüyüşünde açtıkları "Ordu Göreve" pankartıyla tanınıyor.

Açtıkları pankart Ergenekon operyasyonun önemli dayanklarından biri olarak gösterildi. Medya onbinlerin Cumhuriyete sahip çıkışını göstermek yerine bu ekibin "ordu göreve" pankartını öne çıkardı. 2008'de başlayan Ergenekon sürecinde rektörler Kemal Alemdaroğlu, Ferit Bernay, Mustafa Yurtkuran ve Fatih Hilmioğlu bu pankartla suçlandı ve tutuklandı. Ancak o provokatör pankartı açan MİT denetimindeki Türk Solu ekibine dokunan olmadı.

Türk-Kürt düşmanlığını körükleyen yayınlarıyla tanınan provokatör grup 29 Ekim'de İstanbul İstiklal Caddesindeki eylemlerinde "Tayyip göreve" pankartı açtı ve Suriye ile savaş kışkırtıcılığını körüklemeye çalıştı.

Ulusal Kanal - 09 Kasım 2012
http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/mitin-kontrolundeki-genc-turk-10-kasimi-bolmek-icin-devrede-h6631.html

Son Yazılar