ordu_goreve_turk_solu_kiskirtici_ajanlar225

TGB'ye karşı "Genç Türk" oyunu! Dikkat! Kışkırtıcı - Bozguncuların Yeni Bir Provokasyonu!

"Genç Türkler" 10 Kasım'da sahneye çıkıyorlar!

Aydınlık Gazetesi bugün ilginç bir habere imza atarak 10 Kasım'da meydanlara akarak Atasına koşacak olan milyonlarca yurttaşı "Genç Türkler" provokasyonuna karşı dikkatli olmaya çağırdı.

gokce_firat_culhaoglu_turksolu

Provokatör örgüte 'Genç Türk' maskesi!

Ankara'da 25 Ekim 2003'te düzenlenen "Cumhuriyete Saygı Yürüyüşü"nde açtıkları "Ordu göreve" pankartıyla provokasyon yapan grup 10 Kasım'da yeniden sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Başını Türk Solu dergisi ve Ulusal Partinin başını çektiği grup "Genç Türk" adıyla İstanbul Dolmabahçe'de eylem yapacak.


İşçi Partisi içinde MİT'e bağlı bir hücre yapılanması girişimi tespit edilince 2000 yılında partiden atılan Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun başını çektiği grup, açtıkları "Ordu Göreve" pankartıyla Cumhuriyet Yürüyüşü'nün kamuoyunda "darbeciler" diye yaftalanmasını sağlamıştı.

Yürüyüş Organize Komitesi Başkanı olan dönemin Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nusret Aras, pankartı şiddetle kınamış, "demokrasiye yakışmayan ve provokatif amaçlı" diye değerlendirmişti.

Çulhaoğlu ve ekibi, Deniz Baykal'ın Genel Başkanlığı döneminde CHP'ye sızmak istedi.

İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Deniz Baykal'ı uyarması ve Çulhaoğlu'nun ajan/provakatör faaliyetlerini belgeleriyle anlatması üzerine CHP'den de atıldılar.

Türk Solu adlı dergilerinde Kürt düşmanlığını körükleyen grup, "Kürt Sorunu yoktur, Kürt istilası vardır" söylemleriyle büyük tepki çekmişti.

Halkın Habercisi - 08 Kasım 2012

Son Yazılar